فیروزآبادی: طرح پیام رسان ملی آماده ارائه در شورای عالی فضای مجازی

فیروزآبادی: طرح پیام رسان ملی آماده ارائه در شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی از آماده بودن طرح پیام‌رسان ملی برای ارائه در این شورا اطلاع داد.

سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: «طرح پیام‌رسان ملی آماده و به شورای عالی فضای مجازی ارائه شده است. این طرح بعد از اتمام جلسه‌ی آینده پیرامون تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، بلافاصله در شورای عالی فضای مجازی مطرح می‌شود که در آن بحث حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را خواهیم داشت.»

به گفته‌ی فیروزآبادی، این طرح به صورت مشترک با همکاری وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی تهیه شده است که اقدامات زیادی پیرامون آن با دادستانی، وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات صورت گرفته است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: «همه برای به سرانجام رساندن طرح پیام‌رسان ملی با یکدیگر مشارکت و همکاری کردیم و جلسات بسیاری در این زمینه برگزار شد. البته این طرح را یک‌بار به شورای عالی فضای مجازی بردیم که رئیس جمهوری گفتند توجه به حمایت از شبکه‌های داخلی باید بیشتر از این باشد.»

فیروزآبادی گفت: «طرح مذکور سندهای ضمیمه‌ هم دارد که یکی از آنها به قوه‌قضاییه و دیگری به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مربوط می‌شود.»

منبع تسنیم

از سراسر وب

بخش دیدگاه‌های این مقاله بسته شده است و امکان ارسال دیدگاه جدید یا مشاهده‌ی دیدگاه‌هایی که پیش ‌تر در این مطلب ارسال شده بودند، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید