در پی اشکال فنی فیس بوک، عکس های خصوصی کاربران و حتی خود مارک زوکربرگ لو رفت

پنج‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۹
مطالعه 2 دقیقه
یک اشکال فنی در فیس بوک، به کاربران اجازه می داد تا عکس های شخصی سایر کاربران را بدون اجازه مشاهده کنند. مارک زوکربرگ، موسس و مدیرعامل فیس بوک نیز یکی از افرادی بود که به دام این اشکال فنی افتاده و عکس های شخصی اش در سایت های مختلف منتشر شد. در ادامه قسمتی که کاربران به وسیله آن می توانستند عکس های خصوصی دیگران را مشاهده کنند را معرفی می کنیم.
تبلیغات

یکی از اعضای یک انجمن بدنسازی برای اولین بار به این اشکال فنی اشاره کرد. این کاربر گفت که در قسمتی از فیسبوک که مربوط به "گزارش عکس های غیراخلاقی" است کلیک کرده و پس از آن گزینه ای به نام "اضافه کردن عکس های دیگر" را مشاهده کرده است. اگر این گزینه را انتخاب کنید می توانید سایر عکس های کاربری که قصد گزارش عکس او را داشته اید مشاهده کنید.

البته این مشکل به سرعت توسط فیسبوک مرتفع شد. برخی از کاربران از این اشکال فنی فیسبوک استفاده کرده و عکس های خصوصی مارک زاکربرگ را از صفحه شخصی اش استخراج کرده و در سایت های مختلف قرار دادند. برای مشاهده تعدادی از این عکس های خصوصی مدیرعامل فیس بوک به این لینک مراجعه کنید.

فیس بوک در مورد این مشکل توضیح زیر را به کاربران ارائه کرده است:

این اشکال فنی در نتیجه اضافه کردن کد های جدید به سایت اتفاق افتاده است. ما به بلافاصله پس از کشف اشکال فنی، اقدام به رفع آن کردیم.

عکس های شخصی دیگران پس از غیر فعال شدن این قابلیت دیگر قابل مشاهده نبودند ولی همان مدت کوتاه برای کاربران کافی بود تا عکس های شخصی مارک زاکربرگ را روی سایت های مختلف قرار دهند.

به نظر شما آیا این اشکال فنی می تواند از محبوبیت فیس بوک کم کند؟ شبکه های اجتماعی به چه اندازه امن و مطمئن هستند آیا شما هم عکس های خصوصی و خانوادگی خود را در شبکه های اجتماعی قرار می دهید؟

منبع: Mashable

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات