اطلاعات هزاران کاربر فروشگاه اینترنتی ایسر لو رفت

اطلاعات هزاران کاربر فروشگاه اینترنتی ایسر لو رفت

اطلاعات تعداد قابل توجهی از کاربران فروشگاه آنلاین ایسر در امریکای شمالی به سرقت رفته است. با اینکه هنوز دقیقا مشخص نیست حجم اطلاعات لو رفته چقدر است، اما به نظر می‌رسد ایسر را با مشکلات بزرگی روبرو کرده است. با زومیت همراه باشید.

کمپانی تایوانی ایسر در نامه‌ای به مشتریان فروشگاه آنلاین خود، اعتراف کرده است که «دسترسی‌های غیر مجاز توسط یک شخص ثالث به [اطلاعات] به اطلاعاتی از جمله نام، آدرس، شماره‌ی کارت، تاریخ انقضا و کد امنیتی سه رقمی مشاهده شده است.». اینها همه‌ی اطلاعاتی است که هر فردی برای خرید از راه دور، چه از طریق وب و چه از طریق تلفن به آنها نیاز دارد و چنین اتفاقی طبیعتا نشان‌دهنده‌ی عملکرد بد ایسر در حفاظت از اطلاعات کاربران است.

 مشتریانی که تحت تاثیر این اتفاق قرار می‌گیرند، شامل کسانی هستند که بین ۱۲ مه سال گذشته تا ۲۸ آوریل سال جاری هر گونه کالا یا خدماتی را از پایگاه فروشگاه اینترنتی ایسر در امریکای شمالی خریداری کرده‌اند. این افراد همگی نامه‌ای را از سوی ایسر دریافت خواهند کرد و توصیه‌ها و اطلاع‌رسانی‌های مرتبط با این نقض امنیتی برایشان شرح داده خواهد شد. بر اساس گزارش ZDNet، تعداد کل حساب‌های افشا شده ۳۴۵۰۰ حساب کاربری است. گزارش‌ها حاکی است که نام‌ کاربری و رمزهای عبور کاربران در این رخداد به سرقت نرفته‌، اما این شرکت امکان وقوع آن را نیز به صورت کامل رد نکرده است.

اگر بخواهیم برای این نقض اطلاعات و دردسری که برای کمپانی ایسر پیش آمده تنها یک جنبه‌ی مثبت را یادآور شویم، می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که ایسر مقدار نسبتا کمی از چرخه‌ی تجاری خود را از طریق پورتال تجارت الکترونیک تامین می‌کند. بدیهی است که اگر چنین اتفاقی یا مشابه آن برای هر یک از فروشگاه‌های بزرگ آنلاین رخ دهد، در آن صورت پیامدها و دردسرهای ناشی از آن بسیار بیشتر خواهد بود.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده