سلطان اسپم های فیسبوک به ۳۰ ماه زندان محکوم شد

سلطان اسپم های فیسبوک به ۳۰ ماه زندان محکوم شد

هکری که به دلیل ارسال ۲۷ میلیون پیام اسپم برای کاربران فیسبوک لقب Spam King یا سلطان هرزنامه‌های این شبکه‌ی اجتماعی را به خود اختصاص داده بود، به ۳۰ ماه زندان و پرداخت ۳۱۰ هزار دلار جریمه‌ی نقدی محکوم شد. با زومیت همراه باشید.

سنفورد والاس، که لقب Spam King را برای خود انتخاب کرده از نوامبر ۲۰۰۸ تا مارس ۲۰۰۹ میلادی با دسترسی به ۵۰۰ هزار حساب کاربری فیسبوک، تعداد زیادی پیام اسپم را برای کاربران این شبکه‌ی اجتماعی ارسال کرده که مجوز ورود و فهرست دوستان این کاربران را با اختلال روبرو کرده است. سپس والاس با ارسال تعداد زیادی هرزنامه حاوی لینک به سایت‌های دیگر، کاربران را به این سایت‌ها هدایت کرده و از طریق هدایت ترافیک آنها درآمد زیادی داشته است.

جالب است بدانید کار فرستادن اسپم‌ها از سوی والاس با پیام‌های فیسبوک آغاز نشده و این شخص فعالیت خود را از اوایل سال‌های ۹۰ میلادی به بعد با ارسال پیام‌های انبوده از طریق دستگاه فکس آغاز کرده است. والاس به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ میلادی از سوی MySpace و Facebook به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه نقدی محکوم شده که توان پرداخت انها را نداشته است. این اولین باری است که والاس به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با پست الکترونیک به عنوان مجرم محکوم شده است.

حداکثر مدت زمان زندانی برای وی ۳ سال بوده که به ۲.۵ سال کاهش پیدا کرده است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده