مرورگر سامسونگ از قابلیت بلوک‌کردن تبلیغات پشتیبانی می‌کند

مرورگر سامسونگ از قابلیت بلوک‌کردن تبلیغات پشتیبانی می‌کند

تبلیغات موجود در وب‌سایت‌ها گاهی چندان خوشایند نیستند و بسیاری از کاربران از بلوکه‌کننده‌های تبلیغات روی تلفن هوشمند و کامپیوتر‌ها استفاده می‌کنند. حال سامسونگ این قابلیت را به‌مرورگر خود اضافه کرده است.

 سامسونگ امروز از قابلیت جدید خود برای بلوک‌کردن محتوا و تبلیغات پرده برداشت و این ویژگی روی مرورگر رسمی این شرکت که به‌صورت پیش‌فرض در دستگاه‌های سامسونگ نصب می‌شود وجود دارد. به‌روز رسانی جدید مرورگر که اخیرا برای تلفن‌های هوشمند سامسونگ با اندروید لالی‌پاپ یا نسخه‌های جدید‌تر منتشر شده، از اپلیکیشنی برای بلوکه کردن تبلیغات پشتیبانی می‌کند. این دقیقا شبیه آن چیزی است که در مرورگر سافاری برای iOS 9 شاهد آن بودیم.

بلوک‌کردن محتوا و تبلیغات باعث می‌شود که سرعت لود صفحات افزایش یابد و در مقابل دیتای کمتری نیز مصرف شود. در حقیقت حجم صفحات بدون تبلیغ بسیار کمتر از زمانی است که تبلیغات در حال نمایش باشند. بلوکه کننده‌های تبلیغات جزو محبوب‌ترین‌ها در لیست اپ‌استورها هستند و در زمان عرضه این قابلیت برای iOS 9 نیز استقبال زیادی از آن صورت گرفت.

گوگل تاکنون برای مرورگر کروم در دستگاه‌های اندرویدی اقدام مناسبی جهت بلوک تبلیغات انجام نداده است. کروم در حال حاضر روی تمام دستگاه‌های اندرویدی حتی در کنار مرورگر سامسونگ به‌صورت پیش‌فرض نصب می‌شود و فعلا شاهد قابلیت بلوکه تبلیغات در آن نیستیم.

بلوک‌کردن تبلیغات

برخی مرورگر‌های سوم‌شخص نظیر Brave نیز ساختار یکپارچه‌ای برای بلوک‌کردن تبلیغات اینترنتی ارایه می‌دهند اما همانند کروم نتوانسته‌اند محبوب باشند. باوجود اینکه در حال حاضر بلوک‌کردن تبلیغات در دسکتاپ کار تقریبا متداولی است، اما بسیاری از کاربران این کار را در موبایل‌هایشان انجام نمی‌دهند.

اولین بلوکه کننده تبلیغات سامسونگ Adblock Fast نام دارد که برای iOS، کروم و Opera در دسکتاپ ارایه شده است. نصب اپلیکیشن Adblock Fast رایگان است و یک برنامه متن‌باز به‌حساب می‌آید. این سرویس در حال حاضر ۲۰۰ هزار کاربر روی پلتفرم‌های مختلف دارد. کمپانی تولید کننده اعلام کرده است که این افزونه زمان لود صفحات را تا ۵۱ درصد کاهش می‌دهد. این افزونه برای نسخه ۴.۰ از Samsung Internet در دسترس است. گفتنی است که در حال حاضر Crystal که یکی از محبوبیت‌ترین بلوکه کننده تبلیغات iOS به‌حساب می‌آید نیز برای مرورگر سامسونگ منتشر شده است.

فعلا معلوم نیست که چه‌میزان از کاربران مرورگر سامسونگ از این قابلیت استفاده خواهند کرد. البته تعداد کاربرانی هم که از مرورگر سامسونگ به‌جای کروم استفاده می‌کنند مشخص نیست. باید توجه داشت که در حال حاضر بسیاری از کاربران تمایل دارند از مرورگر کروم روی دستگاه اندرویدی‌شان استفاده کنند. اما اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که آی‌فون را به‌مقصد تلفن‌های هوشمند سامسونگ ترک کرده‌اید، در این صورت با قابلیت بلوکه کننده تبلیغات جای خالی این ویژگی را در دستگاه جدیدتان احساس نخواهید کرد. به‌هر حال استفاده از این ویژگی باعث می‌شود که مرور اینترنت را بدون تبلیغات تجربه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده