مدیر ارشد گوگل: سانسور اینترنت چین شکست خواهد خورد

مدیر ارشد گوگل: سانسور اینترنت چین شکست خواهد خورد

Schmidt مدیر ارشد گوگل درباره سانسور اینترنت در چین گفت: با توجه به رشد بسیار زیاد کاربران اینترنت در چین، تلاش دولت برای سانسور اینترنت با شکست مواجه خواهد شد و دولت مجبور می شود استفاده از اینترنت را آزاد کند.

صحبت های جدید Schmidt چند ماه پس از زمانی که گوگل خبر لغو سانسور نتایج موتور جستجوی Google برای مردم چین را داده بود، مطرح شد. اما اگرچه گوگل سعی دارد تا نتایج جستجو را بدون سانسور برای چینی ها نمایش دهد، دولت چین برخی از عبارت جستجو را سانسور کرده است.

Schmidt در ادامه گفت: براساس آمار اعلام شده توسط دولت چین، در حال حاضر 420 میلیون کاربر اینترنت در چین وجود دارد. اما برخی از سایت های مشخص مانند Facebook, YouTube و Twitter در چین فیلتر هستند. همچنین سازمان بسیار بزرگی در چین نظارت بر سایت های اینترنتی را برعهده دارد که برآورد می شود حدود 30 تا 50 هزار نفر در این سازمان مشغول به کار باشند.

او همچنین افزود: تعداد کاربران اینترنت در چین رو به افزایش است و در حال حاضر بیش از 800 میلیون کاربراینترنت موبایل در چین وجود دارد که بسیاری از آنها ورود به اینترنت را با گوشی موبایل خود آغاز کرده اند.

گوگل همچنان دفاتر خود در چین را حفظ کرده است و سعی دارد سهم بیشتری از ترافیک جستجو را جذب خود کند اما سهم گوگل نسبت به سال گذشته که 35.6 درصد بود به 21.6 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر بیشترین سهم ترافیک موتورهای جستجو در چین از آن Baidu، موتور جستجوی چینی است که 73 درصد سهم دارد.

منبع: itnews

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده