اینتل برنامه‌ ساخت عینک واقعیت افزوده‌ خود را کنار گذاشت

اینتل برنامه‌ ساخت عینک واقعیت افزوده‌ خود را کنار گذاشت

دشواری‌ها و چالش‌های پیش‌روی واقعیت افزوده و محصولات آن باعث شده تا اینتل برنامه‌ی ساخت عینک واقعیت افزوده‌ی خود را کنار بگذارد.

به گزارش بولومبرگ، اینتل برند ریکان (Recon) را که برای توسعه‌ی عینک واقعیت افزوده و ساخت تجهیزات صنعتی در سال ۲۰۱۵ به خدمت گرفته بود را تعطیل کرده است. مبلغ پرداخت شده توسط اینتل برای خرید این برند تا کنون رسانه‌‌ای نشده است.

عینک واقعیت افزوده‌ی ۵۸۰ دلاری اینتل همانند گوگل گلس با اضافه کردن نمایشگر و یک کامپیوتر اندرویدی به هدست شما، امکان مشاهده‌ی نقشه‌های جی‌پی‌اس، سرعت و دیگر اطلاعات دریافتی از حسگر‌ را جلوی چشمان کاربر به نمایش می‌گذارد. ورزشکاران اصلی‌ترین بازار هدف چنین محصولی درنظر گرفته هستند با این حال امکان استفاده از این عینک واقعیت افزوده برای کاربردهای دیگر نیز وجود دارد.

اینتل طبق گزارش‌های اخیر ۱۰۰ نفر از کارکنان این بخش را از کنار گذاشته است؛ این شرکت پیش از این نیز با یک سوم نیروهای این بخش قطع همکاری کرده بود. مدتی پیش نیز خبری مبنی بر خروج اینتل از پروژه‌ی الوی و همکاری با مایکروسافت رسانه‌ای شده بود.

واقعیت افزوده با وجود نمایش‌های زودگذر جذاب از خود هنوز آنطور که باید از طرف بزرگان دنیای فناوری پشتیبانی نمی‌شود؛ کارشناسان فقدان کاربردهای مهم در دنیای واقعی و هزینه‌ی بالای آن را اصلی‌ترین دلیل عدم استقبال از محصولات این بخش می‌دانند. شرکت‌ها منتظر یک فناوری بزرگ و اساسی در این بخش هستند تا علاوه بر بهبود طراحی‌ نامناسب دستگاه به کاهش قیمت آن‌ها نیز کمک کند؛ کارشناسان شانس رسیدن به چنین جایگاهی را پیش از سال ۲۰۱۹ بسیار کم می‌دانند. در ویدئوی زیر می‌توان ویژگی‌های عینک ریکان جت (Recon Jet) را مشاهده کرد:

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید