روتر مش ZenWiFi ایسوس با پشتیبانی از وای فای 6 معرفی شد

روتر مش ZenWiFi ایسوس با پشتیبانی از وای فای 6 معرفی شد

ایسوس در جریان نمایشگاه ایفا، مش روتر دوتکه‌ی ZenWiFi را با پشتبانی از نسل جدید استاندارد وای‌فای معرفی کرد.

مش روتر ZenWiFi ایسوس با قابلیت پشتیبانی از وای‌فای ۶ در ایفا ۲۰۱۹ معرفی شد. ZenWiFi XT8 که از دو روتر سه‌بانده‌ی AX6600 ایسوس تشکیل شده است، از وای‌فای ۶ برای هر دو اتصال بک‌هال و فرانت‌هال استفاده می‌کند. پس از قراردادن دو قسمت دستگاه در دو سوی خانه یا اداره، روتر ایسوس با استفاده از قابلیت‌های شبکه‌های توری (Mesh Networking) تمام محیط منزل یا محل کار را با شبکه‌ی وای‌فای فوق سریع و پایدار پوشش می‌دهد.

با استفاده از وای‌فای ۶، ظرفیت شبکه چهار برابر و سرعت آن بیش از دو برابر افزایش پیدا می‌کند

به‌لطف استفاده از تکنولوژی وای‌فای ۶ (Wi-Fi 6)، روتر ذن وای‌فای ایسوس نرخ انتقال داده برابر با ۶۶۰۰ مگابیت‌برثانیه دراختیار کاربر قرار می‌دهد. ZenWiFi با استفاده از فناوری‌های OFDMA و MU-MIMO (که هر دو بخشی از استاندارد وای‌فای ۶ هستند) ظرفیت شبکه را چهار برابر و سرعت آن را بیش از دو برابر نسبت به وای‌فای ۵ (یا همان 802.11ac)  افزایش می‌دهد.

ازآنجاکه وای‌فای ۶ با نسل قبل سازگار است، تمامی دستگاه‌های قدیمی بدون هیچ مشکلی به شبکه متصل خواهند شد؛ هرچند برای استفاده از مزایایی که به آن‌ها اشاره شد، باید دستگاه متصل شده به شبکه نیز مانند گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ از وای‌فای ۶ پشتیبانی کند.

ذن وای فای Xt8 ایسوس / Asus ZenWiFi XT8

از دیگر قابلیت‌های مش روتر ایسوس می‌توان به استفاده از فناوری AiProtection Pro شرکت ترند مایکرو اشاره کرد. این فناوری از دستگاه‌های متصل به روتر دربرابر خطراک و تهدیدهای آنلاین محافظت می‌کند و ازطریق اپلیکیشن اختصاصی قابلیت‌های مدیریتی از جمله نظارت بر فعالیت‌های آنلاین کودکان را دراختیار کاربر می‌گذارد.

ایسوس همچنین اعلام کرده است که نسخه‌ی وای‌فای ۵ این مش روتر را که ZenWiFi CT8 نام دارد، با استفاده از دو روتر سه‌بانده‌ی AC3000 با قیمتی کمتر عرضه خواهد کرد. روتر ذن‌ وای‌فای ایسوس اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد؛ هرچند تایوانی‌ها هنوز قیمت رسمی مودم جدید خود را اعلام نکرده‌اند.

منبع techradar
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده