چطور قابلیت نویز کنسلینگ ایرپاد را فعال یا غیرفعال کنیم؟

یک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
نویز کنسلینگ فعال هدفون اپل ایرپاد پرو نسل دوم / Apple AirPods Pro (2nd Generation)
ایرپادهای اپل از قابلیت حذف‌نویز فعال پشتیبانی می‌کنند و حتی امکان شخصی‌سازی این ویژگی را دراختیار کاربران قرار می‌دهند.
تبلیغات

ایرپاد پرو و ایرپاد مکس اپل از قابلیت بسیار مهمی به نام حذف نویز فعال (ANC) بهره می‌برند که با حذف مؤثر صدای مزاحم محیط، تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای از گوش‌دادن به موسیقی یا تماس‌های صوتی برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

در سمت دیگر، حالت دیگری به‌اسم حالت شفاف (Transparency Mode) وجود دارد تا صداهای مهم محیط اطراف را به‌گوش کاربر برساند و از این‌ طریق او را از اتفاقات اطراف آگاه کند. کاربر می‌تواند بسته‌ به شرایط، یکی از وضعیت‌های Noise Cancellation یا Transparency را فعال کند و این‌ کار هم به‌طور مستقیم از روی خود ایرپاد یا ازطریق گوشی آیفون متصل‌، انجام می‌شود. در مقاله‌ی پیش رو سعی داریم روش‌های تغییر وضعیت ایرپاد و همچنین گزینه‌های مختلف برای شخصی‌سازی آن‌ را آموزش دهیم.

فعال یا غیرفعال کردن نویز کنسلینگ از روی ایرپاد

آسان‌ترین راه برای استفاده از قابلیت ANC و حالت Transparency، خودِ ایرپادهای اپل هستند.

ایرپاد مکس:

اطمینان حاصل کنید که ایرپاد مکس روشن است و داخل گوشتان قرار دارد. سپس دکمه‌ی کنترل نویز را که روی گوشی سمت‌ راست قرار دارد، فشار دهید. این دکمه‌ی تخت و نقره‌ای‌رنگ که در جهت مقابل Digital Crown (دایره‌ای چرخان برای کنترل صدا و پخش) قرار دارد، به‌صورت پیش‌فرض سه حالت ANC، Transparency و خاموش را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ایرپاد مکس

ایرپاد پرو (نسل اول و دوم):

مراحل کار برای ایرپاد پرو نسل اول و ایرپاد پرو نسل دوم یکسان است. درحالی‌که ایرپاد داخل گوشتان قرار دارد، حسگر فشار را روی پایه‌ی یکی از ایرپادها نگه دارید تا صدای زنگ کوتاه آن پخش شود.

اگر از ایرپاد پرو نسل دوم استفاده می‌کنید، امکان انتخاب حالت Adaptive Audio نیز وجود دارد. این ویژگی ترکیبی از ANC و حالت Transparency است که به‌صورت خودکار و بر اساس محیط شما تنظیم می‌شود.

ایرپاد پرو

فعال یا غیرفعال کردن نویز کنسلینگ ایرپاد با آیفون

فرقی نمی‌کند از کدام مدل ایرپاد اپل استفاده می‌کنید و در هر صورت امکان اعمال تنظیمات صدا ازطریق آیفون متصل‌ به ایرپاد وجود دارد.

 • درحالی‌که ایرپاد را داخل گوشتان قرار داده‌اید، وارد بخش Control Center آیفون شوید.
 • انگشت خود را روی اسلایدرِ تنظیم صدا نگه دارید تا کنترل‌های بیشتر نمایان شوند.
 • دکمه‌ی کنترل نویز را که در گوشه‌ی پایین سمت‌چپ قرار دارد، انتخاب کنید.
 • بین حالت‌ ANC، حالت Transparency و خاموش (Off) جابه‌جا شوید.

اپل قابلیت حذف نویز را با روشی بهتر از بسیاری از رقبایش ارائه می‌دهد اما درصورتی‌که نمی‌خواهید محدود به محصولات این شرکت باشید، گزینه‌های عالی دیگری هم برای خرید بهترین هندزفری بلوتوث با قابلیت نویز کنسلینگ وجود دارد.

فعال‌کردن حذف نویز فقط روی ایرپاد سمت‌ چپ یا راست

برخی افراد ترجیح می‌دهند فقط از ایرپاد گوش سمت‌چپ یا سمت‌راست استفاده کنند که در بسیاری از موارد دلیل آن نیاز به آگاهی از صداهای محیط اطراف است. اگر می‌خواهید از ایرپاد خود به‌صورت تکی استفاده کنید امکان فعال‌سازی قابلیت حذف‌نویز روی همان ایرپاد وجود دارد.

قابلیت حذف نویز فعال هنگام استفاده از فقط یک ایرپاد پرو، غیرفعال است، اما درصورتی‌که واقعاً می‌خواهید یک گوشتان باز باشد و گوش دیگر با حذف نویز فعال، صداهای محیط اطراف را حذف کند، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • با بازکردن کیس یا قراردادن حداقل یک ایرپاد در گوشتان ایرپاد پرو را روشن کنید.
 • در آیفون یا آیپد خود، منوی Settings را باز کنید.
 • ایرپاد پرو خود را انتخاب کنید.
 • صفحه را به پایین اسکرول کنید و وارد بخش Accessibility شوید.
 • تقریباً اواسط صفحه، گزینه‌ی Noise cancellation with one AirPod را روشن کنید.
 • اکنون قابلیت حذف نویز فعال فقط روی یکی از ایرپادهای شما فعال است و با گوش دیگر می‌توانید صدای محیط اطراف را به‌طور کامل بشنوید.

چگونه نویز کنسلینگ ایرپاد پرو را در اندروید غیرفعال کنیم؟

برای روشن‌کردن قابلیت حذف‌نویز ایرپاد در گوشی‌های اندروید، باید این کار را به‌طور مستقیم ازطریق خود ایرپاد انجام داد. به‌طور پیش‌فرض می‌توان ایرپاد پرو را فقط بین حالت حذف‌نویز (ANC) و حالت Transparency تنظیم کرد. برای خاموش‌کردن نویز کنسلینگ ایرپاد متصل به دستگاه اندرویدی، به آیفون نیاز خواهید داشت. درصورتی‌که به آیفون دسترسی دارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ایرپاد را به آیفون متصل کنید.
 • وارد Settings گوشی آیفون شوید.
 • روی نام ایرپاد پرو خود ضربه بزنید. این نام باید زیر اطلاعات اپل آی‌دی صاحب آیفون نمایش داده شود.
 • روی ایرپاد چپ یا راست ضربه‌ بزنید و سپس Left Noise Control یا Right Noise Control و درنهایت Off را انتخاب کنید.
انتخاب ایرپاد متصل به آیفون از منوی تنظیمات
انتخاب ایرپاد متصل به آیفون از منوی تنظیمات
خاموش کردن نویز کنسلینگ ایرپاد روی آیفون

با انجام مراحل فوق، اکنون هر زمانی که روی هریک از ایرپادها فشار دهید و نگه دارید، بین حالت‌های حذف‌نویز، Transparency و خاموش (هنگام اتصال به گوشی اندرویدی) جابه‌جا خواهید شد و با یک بار تنظیم، دیگر نیازی به اتصال آن به آیفون برای تغییر وضعیت ANC نخواهید داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات