بیشترین میزان ابتلا به کرونا در ایران، در رده سنی جوانان است

بیشترین میزان ابتلا به کرونا در ایران، در رده سنی جوانان است
فرمانده‌ی ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران از میزان درخورتوجه ابتلای جوانان به کووید ۱۹ در هفته‌ی گذشته خبر داد و گزارشی درباره‌ی وضعیت کنترل اپیدمی ویروس کرونا در تهران ارائه کرد.

علی‌رضا زالی، فرمانده‌ی ستاد مقابله با کرونا، با ارائه‌ی گزارشی، از ابتلای گروه سنی جوانان به ویروس کرونا خبر داد و اعلام کرد در هفته‌های اخیر، وضعیت کرونا در پایتخت به مرحله‌ی هشدار رسیده است. به‌گفته‌ی زالی، تهران بیشترین آمار جمعیتی کشور را شامل می‌شود. وی افزود مانند اسفند ۱۳۹۸ که آمار مرگ‌و‌میر به بیشترین حد ممکن رسیده بود، مجددا در ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ هم موج مرگ‌و‌میر دیگری تجربه کردیم و این آمار در دو هفته پایانی خرداد، افزایش یافت.

زالی به گروه‌های سنی درگیر کرونا هم اشاره و اعلام کرد تاکنون بیشترین گروه سنی مبتلا را افراد ۵۰ تا ۵۹ سال و افراد ۳۰ تا ۳۹ سال تشکیل می‌دادند؛ اما در دو هفته‌ی اخیر، متأسفانه گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال هم به این آمار افزوده شد و افزایش بستری این گروه سنی را شاهد هستیم. از نکات درخورتأمل گزارش فرمانده‌ی ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران، اعلام آمار ۵۸ درصدی مبتلایان به کرونا در مردان بود.

فرمانده‌ی ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان کرد تا ۵ مرداد ۱۳۹۹، ۶۱ درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ترخیص شده و ۷/۷ درصد بیماران فوت کرده‌اند. وی درباره‌ی آمار سنی این مبتلایان نیز به این موضوع اشاره کرد که ۲۱ درصد آمار فوتی‌ها را گروه سنی ۹۰ سال و مسن‌تر و ۱۸ درصد را گروه سنی ۸۰ تا ۸۹ سال تشکیل می‌دهند. علی‌رضا زالی بیشترین میزان فوتی را بین گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال و ۶۰ تا ۶۹ سال اعلام و اشاره کرد در گروه‌های سنی جوان‌تر آمار مرگ‌و‌میر کمی گزارش شده است.

باتوجه‌به مستندات ترخیص ۵۰ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در تهران، دکتر زالی اعلام کرد بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق شرقی و جنوب‌شرقی تهران گزارش شده است. وی نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها را جزو مشاغلی برشمرد که بیشترین میزان آسیب‌پذیری از کرونا را دارند. معاون کل وزارت بهداشت، ایرج حریرچی، نیز در خبری سه روز قبل درباره‌ی وضعیت کرونا در استان تهران گفت تهران هم به جمع شهرهای قرمز کشور اضافه شده و اکنون منشأ آلودگی شهرهای دیگر است.

منبع ایرنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید