فرمانده عملیات مقابله با کرونا: تهرانی‌ها به استقبال مرگ می‌روند

فرمانده عملیات مقابله با کرونا: تهرانی‌ها به استقبال مرگ می‌روند

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران می‌گوید تهرانی‌ها هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند درحالی‌که یک بیماری مهلک و بسیار جدی است.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا درمورد وضعیت کرونا در تهران می‌گوید که باوجود اطلاع‌رسانی کافی رسانه‌ها در زمینه‌ی کرونا و هشدارهای گروه پزشکی به آحاد مردم، هنوز مردم به اندازه‌ی کافی شرایط را جدی نگرفته و حساسیت بسیار مهم این بیماری را درک نکرده‌اند.

او می‌گوید کرونا یک بیماری مهلک و بسیار جدی است و هیچ‌کس از این ویروس مصون نیست و نمی‌توان هیچ تضمینی داد که اگر هر فردی امروز به این بیماری مبتلا شد، علامت‌دار باشد، بلکه ممکن است بی‌علامت باشد. زالی افزود:

یادمان باشد اگر امروز به ویروس مبتلا شویم، ممکن است آن را به فردی در خانواده یا پدر و مادر سالخورده منتقل کنیم که در آنها شدت بیماری بیشتر خواهد بود.

زالی اشاره کرد که براساس نظرسنجی و آنچه در سطح شهر دیده می‌شود، متاسفانه کماکان فعالیت‌های مختلف مردم جاری است و شب عید امسال با سال گذشته هیچ تفاوتی ندارد؛ در حالی که باید توجه کرد که امسال عید متفاوتی داریم. او با اشاره به صف‌های تشکیل شده برای خرید آجیل و دیگر اقلام مربوط به نوروز از سوی مردم گفت:

باید توجه کرد که مردمی که در موارد غیرضروری بیرون رفته و در صف‌های خرید آجیل و… قرار می‌گیرند، خودشان را در مهلکه خطر و مرگ قرار می‌دهند. این شهامت نیست؛ بلکه به استقبال مرگ رفتن است. ما در جامعه با هر اشتباه می‌توانیم قربانی ویروس کرونا باشیم و تضمینی نیست که ما قربانی بعدی نباشیم. بنابراین بحث حیات و جان است و شوخی ندارد.

او درانتها تاکید کرد:

خواهشم از همه‌ی شهروندان این است که توجه کنند. آمار روزانه در تهران رو به افزایش است و این نشان می‌دهد که مردم در تهران توجه لازم را نداشته‌اند. هر روز آمارها و تعداد بستری‌ها رو به افزایش است. مردم در داخل شهر تصور انتزاعی از کرونا دارند و تصویر بیمارستان‌های ما را ندارند؛ در حالی که اگر حجم بیماران بستری در بیمارستان‌ها را ببینند و بیماران بدحال را مشاهده کنند، متوجه عمق ماجرا می‌شوند. در عین حال در اطراف خودمان آگهی‌های ترحیم را شاهدیم؛ این نشان می‌دهد که مسئله جدی است.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده