استرداد و لغو بلیت هواپیما بدون اعمال جریمه انجام می‌شود

استرداد و لغو بلیت هواپیما بدون اعمال جریمه انجام می‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد به دلیل شرایط پیش‌آمده پس از انتشار ویروس کرونا، استرداد بلیت‌ پروازهای داخلی و خارجی تا اطلاع ثانوی بدون دریافت جریمه انجام می‌شود.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد از تاریخ ۵ اسفند ۹۸ به دلیل شرایط پیش‌آمده پس از انتشار ویروس کرونا و عدم پذیرش اتباع ایرانی توسط تعدادی از کشورها و تعلیق موقت برخی پروازها، استرداد بلیت هواپیما تا اطلاع ثانوی بدون دریافت جریمه انجام می‌شود؛ او همچنین اعلام کرد بخشنامه‌ی استرداد بلیت هواپیما بدون دریافت جریمه به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و نمایندگی‌های کل فروش شرکت‌های هواپیمایی خارجی ابلاغ شده است. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور همچنین گفت باتوجه به شرایط غیرقابل اجتناب ایجاد شده، اتخاذ تدابیر و هماهنگی‌های لازم به منظور بازگشت مسافران ايرانی كه از سوی شركت‌ها به مقاصد پروازی كه در مورد پذیرش اتباع ایرانی محدودیت قائل شده‌اند، ضروری است. او همچنین افزود از نمايش، صدور و ايجاد هرگونه تعهد در مسیرهای خارجی مورد نظر از تاریخ ابلاغ این نامه باید جدا خودداری شود، اما باتوجه به تذكرات مكرر شاهد فروش و عرضه‌ی بلیت و ایجاد تعهد در برخی از سایت‌های فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در قالب تور مسافرتی در مسيرهای غيرقابل انتقال برای شركت‌های هواپیمايی هستیم.

سخنگوی سازمان هواپيمايی كشوری ادامه داد، بدیهی است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذیربط ارجاع شده و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده‌ی صادركننده‌ی بلیت خواهد بود. براساس بخشنامه‌ی صادره‌ی اين سازمان، مسافرانی كه تاكنون در مسیرهای داخلی و خارجی نسبت به دستیابی بلیت سفر اقدام كرده‌اند و درخواست كنسلی آن را به دلایل شرایط كنونی (انتشار ويروس كرونا) دارند، لازم است بدون هرگونه اعمال جریمه عملیات استرداد بلیت آنان در مسیر رفت و برگشت تا اطلاع ثانوی صورت بگیرد.

در همین راستا شرکت‌های هواپیمایی مانند شرکت هواپیمایی کاسپین، ترکیش ایرلاین، هواپیمایی ایران‌ایرتور، هواپیمایی آتا و ایران‌ایر با فرستادن بیانیه‌ای به آژانس‌های هواپیمایی اعلام کردند استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی را باتوجه به تاریخ اخذ بلیت که در بیانیه‌ی خود اعلام کرده‌اند بدون اخذ جریمه استرداد می‌کنند. 

بیانیه شرکت هواپیمایی
بیانیه شرکت هواپیمایی
بیانیه شرکت هواپیمایی
بیانیه شرکت هواپیمایی
بیانیه شرکت هواپیمایی
بیانیه شرکت هواپیمایی

برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصاویر کلیک کنید

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید