هدفون جدید آدیداس می‌تواند با نور چراغ‌های خانگی نیز شارژ شود

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
آدیداس هدفون بی‌سیمی به‌نام RPT-02 SOL معرفی کرده است که با هربار شارژ می‌تواند تا ۸۰ ساعت پخش موسیقی دوام بیاورد و علاوه‌براین از قابلیت شارژ خوردشیدی برخوردار است.
تبلیغات

آدیداس از هدفون بی‌سیم جدید خود با قابلیت شارژ خورشیدی رونمایی کرد. این برند ورزشی برای تولید RPT-02 SOL با شرکت Zound Industries همکاری کرده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول، امکان شارژ با نورطبیعی و مصنوعی است.

مدل قبلی این هدفون موسوم به RPT-01 با هربار شارژ تا ۴۰ ساعت پخش بی‌سیم موسیقی دوام می‌آورد. مدل جدید از طراحی مشابه نسل قبل آن بهره می‌برد اما به گفته‌ی آدیداس عمر باتری آن اکنون با افزایش دوبرابری به ۸۰ ساعت رسیده و بدنه‌ی این هدفون نیز از ترکیب پلاستیک بازیافتی و نایلون است.

هدفون آدیداس RTP-02 SOL

به گزارش انگجت، هدفون RPT-02 SOL آدیداس از مواد سلولی نوری بسیار انعطاف‌پذیر بهره می‌برد. ساخت این سلول‌های نوری که Powerfoyle نام دارند، برعهده‌ی شرکت سوئدی Exeger بوده است. امکان چاپ این سلول‌های خورشیدی روی پلاستیک، باعث می‌شود بتوان در محصولات مختلف از آن‌‌ها استفاده کرد. به‌عنوان مثال امکان قرار دادن این سلول‌ها روی دیوارها، خودروها و لوازم الکتریکی مصرفی وجود دارد. Powerfoyle برخلاف سلول‌های خورشیدی قدیمی‌تر که به منبع قدرتمند و ثابت نور طبیعی نیاز دارند، می‌تواند در شرایط نوری مختلف شارژ شود. شرکت‌های دیگر قبلاً هدفون‌هایی با قابلیت شارژ خورشیدی ساخته‌اند و بنابراین محصول جدید آدیداس دراین زمینه، اولین نیست، اما نسبت به سایر هدفون‌های مشابه بازار، مزیت‌ مهمی دارد.

هدفون آدیداس RTP-02 SOL

RPT-02 SOL کاملاً ضدآب نیست اما استاندارد IPX4 دارد و بنابراین دربرابر عرق و پاشیدن آب مقاوم خواهد بود. این هدفون از کنترل‌های داخلی برای تغییر آهنگ یا تنظیم حجم صدا بهره می‌برد و علاوه‌براین نشانگری دارد که به پیدا کردن بهترین منبع نوری برای شارژ کمک می‌کند. اگر هیچ منبع نوری برای شارژ این محصول وجود نداشته باشد، می‌توان از درگاه USB-C و اتصال به منبع برق برای شارژ آن استفاده کرد. این هدفون با قیمت ۲۲۹ دلار به‌فروش می‌رسد و از تاریخ ۲۳ آگوست (اول شهریور ۱۴۰۱) ازطریق فروشگاه‌های آنلاین دردسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات