ایرپاد پرو ۲ احتمالاً با قابلیت استفاده به‌عنوان سمعک و درگاه USB-C معرفی خواهد شد

شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
براساس گزارشی جدید، انتظار می‌رود ایرپاد پرو ۲ اپل با تراشه‌ی H1 ارتقایافته و قابلیت‌هایی مثل Find My و تشخیص ضربان قلب و USB-C معرفی شود
تبلیغات

طبق گزارش 52Audio، نسل بعدی ایرپاد پرو اپل احتمالاً از قابلیت‌های فراوان ازجمله تشخیص ضربان قلب و امکان استفاده به‌عنوان سمعک و درگاه USB Type-C بهره خواهد برد. این وب‌سایت ادعا می‌کند اطلاعات جدیدی از ایرپاد پرو ۲ به‌دست آورده و از آن‌ها برای ساخت رندرهای این محصول استفاده کرده است. برخلاف جزئیات ارائه‌شده در شایعات قبلی، ظاهراً این هدفون‌های بی‌سیم ازنظر طراحی شبیه ایرپاد ۳ خواهد بود.

درحالی‌که ایرپاد پرو ۲ شبیه مدل فعلی این محصول به‌نظر می‌رسد، 52Audio مدعی شده است که این هدفون جدید به قابلیت‌های زیادی مجهز خواهد شد. پیش‌از‌این نیز شایعاتی درباره‌ی برخی از این ویژگی‌ها منتشر شده است؛ اما گزارش امروز جزئیات بیشتری ارائه می‌دهد.

رندر ایرپاد پرو ۲

مک‌رومرز می‌نویسد ایرپاد پرو بعدی اپل احتمالاً به نسخه‌ی ارتقایافته‌ی تراشه‌ی H1 و سیستم حذف‌نویز تطبیقی مجهز خواهد شد. این ویژگی درمقایسه‌با قبل عملکرد بهتری خواهد داشت و مصرف انرژی آن نیز کمتر خواهد بود.

علاوه‌براین، گفته شده است این محصول از قابلیت Find My پشتیبانی خواهد کرد تا بتوان با اپلیکیشن Find My آن را پیدا کرد. شایعات قبل حاکی از آن بود که کیس این هدفون‌ها از بلندگوهایی استفاده خواهد کرد که به آن‌ اجازه می‌دهد درصورت جابه‌جاشدن صدا پخش کند.

تشخیص ضربان قلب یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که انتظار می‌رود در ایرپاد پرو ۲ ارائه شود. براساس گزارش 52Audio، این هدفون‌ها می‌توانند ضربان قلب کاربر را ازطریق گوش تشخیص دهند. گفته می‌شود این محصول از حسگر تشخیص‌ دما نیز پشتیبانی خواهد کرد؛ اما این قابلیت هنوز تأیید نشده است.

رندر ایرپاد پرو ۲

ظاهراً ایرپاد پرو ۲ ازنظر کیفیت صدا نیز بهبودهایی پیدا خواهد کرد و از تقویت‌کننده‌های برد دینامیکی بهره خواهد برد. از دیگر ویژگی‌های احتمالی این محصول می‌توان به تعادل صدای تطبیقی و صدای فراگیر با ردیابی سر و اشتراک‌گذاری صدا اشاره کرد. همچنین، گفته شده است این هدفون به‌جای درگاه لایتنینگ از USB-C بهره خواهد برد.

52Audio اشاره کرده است که ایرپاد پرو ۲ می‌تواند به‌عنوان سمعک نیز عمل کند. ظاهراً می‌توان صدا را ازطریق کیس این محصول به‌عنوان ورودی دریافت و پس از بهبود آن را روی هدفون پخش کرد. هدف از ارائه‌ی این ویژگی کمک به افراد مبتلا به کم‌شنوایی برای شنیدن بهتر صدا در محیط است. همچنین، منبع این گزارش باور دارد که آنچه قبلاً به‌عنوان نگه‌دارنده‌ی بند درکنار ایرپاد پرو ۲ توصیف شده بود، درواقع مربوط به عملکرد سمعک است.

رندر ایرپاد پرو ۲

قبلاً شایعات دیگری درباره‌ی بیشتر ویژگی‌های احتمالی ایرپاد پرو ۲ اپل منتشر شده بود؛ اما این اولین‌بار است که به قابلیت سمعک اشاره می‌شود. اینکه نسل بعدی هدفون‌های بی‌سیم ایرپاد پرو ازنظر ظاهری همچنان شبیه به ایرپاد ۳ باشند، در تعدادی از گزارش‌های اخیر درباره‌اش بحث شده است.

52Audio در گذشته نیز علاوه‌بر ارائه‌ی اطلاعات دقیق درباره‌ی محصولات صوتی آینده‌ی اپل، شایعات مشکوکی نیز به‌اشتراک گذاشته است. برخی از قابلیت‌های اشاره‌شده برای ایرپاد پرو ۲ منطقی به‌نظر می‌رسند؛ زیرا پیش‌از‌این نیز اخباری درباره‌ی آن‌ها شنیده‌ایم؛ اما برخی دیگر ازجمله عملکرد سمعک، کمی عجیب‌ به‌نظر می‌رسند. بنابراین، فعلاً نمی‌توانیم با اطمینان کامل درباره‌شان صحبت کنیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات