نسخه جدید فرم‌ور ایرپاد، هدفون‌های اپل را با قابلیت Find My ادغام می‌کند

نسخه جدید فرم‌ور ایرپاد، هدفون‌های اپل را با قابلیت Find My ادغام می‌کند

آخرین به‌روزرسانی فِرم‌ور ایرپاد پشتیبانی بیشتری از برنامه Find My برای ردیابی هدفون‌های گم‌شده ارائه می‌دهد.

جدیدترین سند پشتیبانی اپل نشان می‌دهد که هدفون‌هایی نظیر ایرپاد پرو و ایرپاد مکس پس از به‌روزرسانی فِرم‌ور 4A400، با برنامه Find My ادغام می‌شوند که به کاربران امکان می‌دهد موقعیت مکانی خود را مشاهده کنند، گزینه‌های حالت گم‌شده را اعمال و هدفون‌هایشان را از طریق قابلیت Find Nearby پیدا کنند.

برخلاف ردیاب ایرتگ که از یک تراشه Ultra Wideband برای یافتن دقیق اشیاء استفاده می‌کند، ایرپادها تنها به سیگنال‌های بلوتوثی وسایل نزدیکشان متکی هستند. کاربران می‌توانند انتظار داشته باشند هنگام جست‌وجوی دستگاه در نقشه Find My، مکان عمومی ایرپاد را مشاهده کنند. گفته می‌شود قابلیت Find Nearby از دقت بیشتری برخوردار است؛ اما محدوده کوچکی را پوشش می‌دهد.

رابط گرافیکی Find Nearby تا حد زیادی شبیه به مکانیزم مورد استفاده در ایرتگ است که مطابق آن، یک نقطه بزرگ در هنگام نزدیک شدن کاربر به ایرپاد گم‌شده کوچک می‌شود. به جای نقطه سبز ایرتگ، قابلیت جدید دارای رابط گرافیکی آبی‌رنگ است. افزون بر این، ایرپادها از اعلان‌ جداسازی جدید پشتیبانی می‌کنند و کاربر بلافاصله پس از قطع شدن اتصالش با هدفون، اعلانی دریافت می‌کند.

مالکان همچنین می‌توانند مدل‌های سازگار را به‌عنوان هدفون گم‌شده علامت‌گذاری کنند و در صورت جفت شدن با دستگاه iOS دیگر، اطلاعات تماس یا پیام سفارشی مالک دستگاه برای کاربر یابنده‌ی هدفون ارسال شود.

گفته می‌شود تقریبا تمامی دستگاه‌های جدید صوتی اپل فِرم‌ور نسخه 4A400 را دریافت می‌کنند. نسخه جدید به‌طور خودکار برای کاربران نصب می‌شود و هیچ مکانیزمی برای اعمال دستی به‌روزرسانی در دسترس نخواهد بود. گفته می‌شود زمانی که ایرپاد یا ایرپاد پرو در کیس شارژ و به دستگاه iOS متصل هستند، فِرم‌ور به‌صورت خودکار نصب خواهد شد.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با ایرپاد به این صفحه مراجعه کنید.
منبع APPLEINSIDER

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده