کالبدشکافی ایرپادز مکس، ساختار پیچیده این هدفون را نشان می‌دهد

کالبدشکافی ایرپادز مکس، ساختار پیچیده این هدفون را نشان می‌دهد

iFixit پس از کالبدشکافی ایرپادز مکس امتیاز ۶ از ۱۰ را به این هدفون اعطا کرد و گفت ساختار پیچیده‌ی ایرپادز مکس باعث می‌شود هدفون‌های دیگر نظیر Bose NC 700 مثل اسباب‌بازی به‌نظر برسند.

مؤسسه‌ی iFixit که سابقه‌‌ی زیادی در زمینه‌ی کالبدشکافی محصولات الکترونیکی دارد، به‌تازگی تصاویر مربوط به کالبدشکافی هدفون ایرپادز مکس اپل (Apple AirPods Max) را منتشر کرده است تا با قطعات درونی این هدفون آشنا شویم. به‌لطف کالبدشکافی iFixit، می‌توانیم بفهمیم که تعمیر کردن هدفون دورگوشی اپل تا چه حد ساده یا سخت است. iFixit همچنین هدفون Sony WH-1000XM4 و Bose NC 700 را کالبدشکافی کرد تا آن‌ها را با هدفون ایرپادز مکس مقایسه کند.

iFixit تا پیش از این به هیچ‌یک از هدفون‌های سری ایرپادز امتیاز واحدی برای توصیف تعمیرپذیربودن آن‌ها اعطا نکرده بود؛ بااین‌حال ایرپادز مکس از این قاعده مستنثی است و امتیاز تعجب‌برانگیز ۶ از ۱۰ را دریافت کرده است. چرا امتیاز تعمیرپذیری ایرپادز مکس تا این حد بالا است؟ یکی از دلایل، به نحوه‌ی طراحی بالشتک‌های هدفون مربوط می‌شود.

براساس گزارش خبرگزاری ورج، بالشتک‌های ایرپادز مکس ازطریق آهنربا به بدنه متصل می‌شوند و همین موضوع تعویض کردن آن‌ها را بسیار ساده می‌کند. به‌علاوه اپل ترجیح داده است بسیاری از قطعات درونی ایرپادز مکس را به‌جای چسب با پیچ به‌هم متصل کند. استفاده از پیچ باعث می‌شود تعویض کردن قطعات درونی ایرپادز مکس درصورت آسیب دیدن آن‌ها کار نسبتاً راحتی باشد. iFixit از مکانیسم لولای ایرپادز مکس که بین بند و سَری‌های هدفون وجود دارد استقبال کرده است.

تمام قطعات درونی ایرپادزمکس / AirPods Max اپل روی زمین

برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصویر کلیک کنید

iFixit می‌گوید سری هدفون را می‌توان با استفاده از سوزنِ خارج کردن سیم‌کارت از گوشی یا حتی گیره‌ی کاغذ جدا کرد؛ آن هم بدون این‌که نیازی به باز کردن سری وجود داشته باشد. iFixit می‌گوید احتمالاً ساخت این بخش از هدفون ایرپادز مکس بیشترین زحمت را برای اپل ایجاد کرده است. براساس گفته‌ی این مؤسسه، مکانیسم لولای ایرپادز مکس پیچیده و پرجزئیات است و ممکن است بتواند برچسب قیمت ایرپادز مکس را اندکی قابل‌درک بکند.

قطعات درونی ایرپادز مکس به‌جای چسب با پیچ به‌هم متصل شده‌اند

البته براساس هیچ متر و معیاری نمی‌توان ایرپادز مکس را هدفونی خطاب کرد که به‌راحتی و به‌شکل کامل قابل‌تعمیر است. به‌هنگام باز کردن بدنه‌ی ایرپادز مکس باید با مقداری چسب دست‌و‌پنجه نرم کنید. iFixit می‌گوید اپل به‌خوبی توانسته است با استفاده از پیچ قطعات درونی ایرپادز مکس را در کنار هم نگه دارد، اما پیچ‌هایی که اپل استفاده کرده تنوع بسیار بالایی دارند و همین موضوع باعث می‌شود برای تعمیر کردن ایرپادز مکس به پیچ‌گوشتی‌های زیادی نیاز پیدا کنید.

مقایسه قطعات هدفون بوز NC 700 با ایرپادزمکس / AirPods Max اپل و سونی WH-1000XM4

هدفون NC 700 بوز در سمت راست و ایرپادز مکس اپل در وسط و WH-1000XM4 سونی در سمت چپ

(برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصویر کلیک کنید)

بااین‌حال ایرپادز مکس درمقایسه‌با دیگر هدفون‌های دورگوشی رده‌بالایی که در بازار پیدا می‌شوند، عملکرد بهتری دارد. iFixit به‌عنوان بخشی از بررسی عمیق ایرپادز مکس تصمیم گرفت سراغ کالبدشکافی هدفون‌های Sony WH-1000XM4 و Bose NC 700 نیز برود. iFixit می‌گوید دو هدفون رده‌بالای موردبحث که جزو بهترین هدفون‌های نویز کنسلینگ بازار هستند، درمقایسه‌با ساختار پیچیده‌ی ایرپادز مکس اپل همچون اسباب‌بازی به‌نظر می‌رسند.

با در نظر گرفتن برچسب قیمت ۵۵۰ دلاری ایرپادز مکس، دریافت امتیاز تعمیرپذیری ۶ از ۱۰ ازسوی iFixit خبر خوبی محسوب می‌شود. اکنون اپل باید به فکر استفاده از مکانیسم‌های مشابه در هدفون‌های توگوشی سری ایرپادز نیز باشد تا تعمیرپذیری آن‌ها را بالا ببرد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی کالبدشکافی ایرپادز مکس دارید؟ قیمت هدفون اپل ایرپاد مکس را چطور ارزیابی می‌کنید به نظر شما اپل در این بازه قیمتی شانسی برای موفقیت دارد یا خیر؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده