هدفون وان پلاس بادز تا ۳۰ ساعت شارژدهی می‌کند

چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
مطالعه 4 دقیقه
از قرار معلوم وان‌پلاس بادز با یک بار شارژ می‌تواند به‌تنهایی هفت ساعت دوام بیاورد و این عدد به‌هنگام استفاده از کیس به تقریباً ۳۰ ساعت می‌رسد.
تبلیغات

وان‌پلاس بادز (OnePlus Buds) نخستین هدفون تمام‌بی‌سیم وان‌پلاس به‌حساب می‌آید و از این حیث اهمیت ویژه‌ای برای این شرکت و طرفدارانش دارد. وان‌پلاس پیش‌تر هدفون‌های بی‌سیم در بازار عرضه کرده است، اما بادز قرار است نخستین مدل تمام‌بی‌سیم باشد. نخستین هدفون وان‌پلاس در سال ۲۰۱۵ روانه‌ی بازار شد. این شرکت پس از دیدن استقبال مناسب از محصولش، تصمیم گرفت به‌حضور خود در بازار هدفون‌ها ادامه دهد. در سال ۲۰۱۸ بود که چینی‌ها درکنار گوشی وان‌پلاس ۶، اولین هدفون بی‌سیم خود را با نام بولتز وایرلس رونمایی کردند.

درحالی‌که برخی افشاگران می‌گفتند هدفون موردبحث، وان‌پلاس پادز (Puds) نامیده می‌شود، این شرکت نام رسمی و تاریخ معرفی آن را مشخص کرد. براساس گفته‌های وان‌‌پلاس، هدفون وان‌پلاس بادز به‌صورت هم‌زمان با گوشی وان ‌پلاس نورد در تایخ ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۰ (۳۱ تیر ۱۳۹۹) معرفی خواهد شد.

وان‌پلاس نشان داده است می‌خواهد با نوعی استراتژی خاص، همواره در اخبار حضور داشته باشد. براساس این استراتژی، وان‌پلاس هر روز بخشی از جزئیات محصولات معرفی‌نشده‌ی خود را اعلام می‌کند تا کاربران کم‌کم برای معرفی کامل آماده شوند. در همین راستا چینی‌ها به‌تازگی جزئیات مهمی از هدفون وان‌پلاس بادز به‌اشتراک گذاشته‌اند، اما این جزئیات کامل نیست و برای فهمیدن تمامی اطلاعات باید تا زمان معرفی هدفون صبر کنیم.

پستی که وان‌پلاس در انجمن آنلاین خود منتشر کرده است به بیان جزئیاتی درمورد طراحی، میزان کارایی و البته عمر باتری هدفون توگوشی موردبحث می‌پردازد. وان‌پلاس در پست موردبحث ادعا می‌کند هدفون وان‌پلاس بادز دارای عمر باتری «پیشرو در صنعت» هدفون‌های توگوشی است. براساس گفته‌های این شرکت چینی، وان‌پلاس بادز با یک بار شارژ تا بیش از هفت ساعت به‌طور مداوم موسیقی پخش می‌کند. به‌هنگام استفاده از کیس شارژ، شارژدهی هدفون به‌میزان بیش از ۲۱ ساعت دیگر افزایش پیدا می‌کند تا به‌طور کلی شاهد شارژدهی تقریباً ۳۰ ساعته ازسوی آن باشیم.

وان پلاس بادز به‌تنهایی بیش از هفت ساعت شارژدهی می‌کند

ازطریق این کیس می‌توان هدفون وان‌پلاس بادز را بیش از سه‌بار به‌طور کامل شارژ کرد. در نظر داشته باشید که وان‌پلاس می‌گوید کیس موردبحث، وان‌پلاس بادز را در زمانی بسیار سریع شارژ می‌کند. هر یک از سَری‌های هدفون وان‌پلاس بادز تنها ۴٫۶ گرم وزن دارند و بنابراین بسیار سبک هستند. خود کیس نیز به‌صورت مجزا ۳۶ گرم وزن دارد.

وان‌پلاس در بیانیه‌ی جدید خود می‌نویسد: «همچون رویکردی که برای گوشی‌های هوشمندمان داریم، وقتی می‌خواهیم هدفون بسازیم اول سراغ اصول بنیادی می‌رویم؛ نه ازلحاظ مشخصات فنی، بلکه ازلحاظ تجربه‌ی استفاده از آن‌ها. از خود می‌پرسیم که هدفون‌هایمان باید چه ظاهری داشته باشند، چه حس‌و‌حالی به‌ کاربر منتقل کنند و کیفیت صدای‌شان چگونه باشد؟ چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم تا هدفون‌هایمان سریع‌تر و بدون دردسرتر باشند و استفاده از آن‌ها ساده شود؟.»

وان‌پلاس می‌گوید امروزه میزان تقاضا برای هدفون‌های تمام‌بی‌سیم در بازار به‌شکل محسوسی بالا رفته و همین موضوع این شرکت را مجاب کرده است هدفون تمام‌بی‌سیم بسازد. طبق گفته‌ی وان‌پلاس بسیاری از هدفون‌های تمام‌بی‌سیم امروزی بین مشخصات و قیمت‌شان تعادل ندارند و عموما نمی‌توان هدفونی با قیمت مناسب پیدا کرد که عملکردی عالی داشته باشد. بااین‌حال وان‌پلاس بادز قرار است این وضعیت را تغییر دهد.

وان‌پلاس در بیانیه‌ی جدید به طراحی ارگونومیک‌تر وان‌پلاس بادز نسبت‌به نسل پیشین هدفون‌های خود اشاره می‌کند و می‌گوید امروزه برخی افراد از هدفون‌های خود بیشتر از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و بنابراین لازم است روی زبان طراحی و حس راحتی این محصولات مانور ویژه‌ای داده شود.

وان‌پلاس ادعا می‌کند هدفون خود را به‌گونه‌ای تولید کرده که در بلندمدت باعث اذیت شدن کاربر نشود. در این زبان طراحی، نیمی از هدفون درون گوش قرار می‌گیرد تا کاربر در طول روز حس راحتی داشته باشد. وان‌پلاس به‌دفعات ابعاد هدفون خود را تغییر داده است تا درنهایت به‌بهترین طراحی ممکن برای جای‌گرفتن وان‌پلاس درون گوش بیشتر کاربران دست پیدا کند. به‌همین دلیل حتی به‌هنگام راه رفتن نیز می‌توانید هدفون را در گوش بگذارید و از افتادن آن نگران نباشید.

اطلاعیه‌ی جدید چینی‌ها همچنین به سازگاری عمیق بین وان‌پلاس بادز با گوشی‌های هوشمند خانواده‌ی وان‌پلاس اشاره می‌کند. یکی از قابلیت‌های ویژه، حالت تأخیر کم برای انجام بازی‌های ویدئویی است که تنها برای گوشی‌های وان‌پلاس دردسترس قرار می‌گیرد. انتظار چنین اتفاقی را داشتیم؛ حتی هدفون‌های بی‌سیم خانواده‌ی بولتز وایرلس وان‌پلاس در زمانی بسیار سریع و بدون دردسر به گوشی‌های این شرکت متصل می‌شوند و بنابراین سازگاری خاصی با آن‌ها دارند؛ به غیر از این موضوع، تجربه‌ی شنیداری ارائه‌شده توسط بولتز وایرلس صرف‌نظر از اینکه دارای گوشی وان ‌پلاس یا گوشی شرکت‌های دیگر باشید، فرقی نمی‌کند. یک هفته‌ی دیگر، همه‌چیز درمورد هدفون وان‌پلاس بادز مشخص خواهد شد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات