موج دوم کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس قبل از پایان ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند

جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
کوپایلت پلاس کوپایلت‌پلاس پی‌سی copilot+pc
به‌گفته‌ی یکی از نمایندگان کوالکام، موج دوم کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس تا پایان سال ۲۰۲۴ عرضه خواهند شد.
تبلیغات

به‌نظر می‌رسد امسال بیش از سال‌های گذشته شاهد دستگاه‌ها مبتنی‌بر ویندوز آرم خواهیم بود. کوالکام و مایکروسافت در کامپیوتکس ۲۰۲۴ با همکاری شرکای خود از جمله دل و ایسوس چندین لپ‌تاپ با قابلیت‌های کوپایلت پلاس و پردازنده‌ی سری ایکس کوالکام رونمایی کردند.

وین‌فیوچر به‌نقل از یکی از نمایندگان کوالکام گزارش می‌دهد که موج جدید کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس در ماه آگوست تا سپتامبر (مرداد تا شهریور) عرضه خواهند شد و ظاهراً همه‌ی آن‌ها از تراشه‌های سری ایکس کوالکام قدرت خواهند گرفت.

در گزارش وین‌فیوچر آمده است که کامپیوترهای جدید کوپایلت‌پلاس بیشتر روی کاربران تجاری متمرکز خواهند بود؛ چراکه تولیدکنندگان می‌توانند فروش بیشتری داشته باشند و از سوی دیگر می‌تواند باعث شود که دستگاه‌های مبتنی‌بر آرم به‌عنوان جایگزینی مناسب برای کامپیوترهای مبتنی‌بر x86 شناخته شوند.

تلاش کوالکام برای عرضه‌ی محصولات جدید تا مرداد و شهریور امسال، یک حرکت استراتژیک است زیرا این زمان با تاریخ انتشار نسخه‌ی 24H2 ویندوز ۱۱ مطابقت دارد. شرکت‌ها و کسب‌وکارها معمولاً ارتقای سخت‌افزاری سیستم‌های خود را با به‌روزرسانی‌های مهم نرم‌افزاری هماهنگ می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند تا تحت پوشش پشتیبانی نرم‌افزاری ویژه‌ قرار بگیرند.

کوالکام می‌گوید موج دوم کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس عموماً در فرم‌فکتورهایی غیر از لپ‌تاپ عرضه خواهند شد. بدین ترتیب احتمالاً باید شاهد عرضه‌ی چندین مینی‌کامپیوتر و ‌آل‌این‌وان‌ با تراشه‌ی اسنپدراگون ایکس الیت و پلاس باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات