هواوی به‌دنبال ورود به بازار رایانه‌های شخصی و نمایشگر

هواوی به‌دنبال ورود به بازار رایانه‌های شخصی و نمایشگر

به‌نظر می‌رسد که به‌زودی محصولات جدیدی از هواوی ازجمله رایانه‌ی شخصی و نمایشگرهای گیمینگ روانه‌ی بازار خواهند شد.

درحالی‌که بخش موبایل هواوی به‌دلیل تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ی ایالات متحده به مشکلات فراوانی دچار شده است، به‌نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک، حضور گسترده‌ی شرکت چینی را در بازارهای رایانه شخصی و نمایشگر مشاهده خواهیم کرد.

منبعی موثق به رسانه‌ها گزارش داده است که هواوی به‌زودی مانیتور و لوازم جانبی مختلفی برای رایانه شخصی معرفی می‌کند. نمایشگرها نیز در انواع مختلف صفحه تخت یا فلت و منحنی خواهند بود. منبع خبر درباره‌ی تأمین‌کنندگان صفحه‌نمایش برای مانیتورهای هواوی نیز توضیح می‌دهد که صفحات منحنی را شرکت TPV Technology و صفحات تخت را شرکت BOEVT تولید خواهد کرد. BOEVT یکی از زیرمجموعه‌های شرکت BOE محسوب می‌شود.

نمایشگرهایی با صفحه‌های منحنی برای بازار محصولات گیمینگ در نظر گرفته شده‌اند و از ابعاد ۲۷ و ۳۴ اینچ برخوردار خواهند بود و صفحات تخت نیز مصرف‌کننده عام خواهند داشت و طبیعتا از مدل‌های گیمینگ ارزان‌تر خواهند بود.

در‌زمینه‌ی بازار رایانه‌ی شخصی گویا باید انتظار محصولاتی از شرکت چینی داشته باشیم که از تراشه‌های هفت‌نانومتری شرکت‌های‌سیلیکون بهره می‌برند. های‌سیلیکون از زیرمجموعه‌های شرکت هواوی است و اخیرا روی پردازنده Kunpeng 920 3211K برای رایانه‌های شخصی کار می‌کند.

جالب است بدانید برخلاف محصولات موجود در بازار که عموما مبتنی‌بر ویندوز ۱۰ مایکروسافت هستند، رایانه‌ی شخصی هواوی از سیستم‌عاملی چینی به‌نام UOS استفاده خواهد کرد. سیستم‌عامل UOS را شرکتی چینی توسعه داده است و محیطی شبیه به سیستم‌عامل ویندوز را برای کاربران تداعی می‌کند. انتظار می‌رود رایانه‌های شخصی هواوی را شرکت فاکسکان تولید کند و به شرکای تجاری هواوی بفروشد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی رایانه‌ی شخصی هواوی با سیستم‌عامل UOS چیست؟ درحال‌حاضر، بسیاری از محصولات شرکت چینی طرفداران و خریداران بسیاری در نقاط مختلف دنیا ازجمله ایران دارد. درصورت عرضه‌ی چنین محصولاتی به بازار ایران، به‌خصوص نمایشگرهای صفحه تخت و منحنی، آیا حاضر خواهید بود آن‌ها را بخرید؟

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده