G.Skill حافظه‌های رم جدید سازگار با پردازنده‌های رایزن 3000 AMD را رونمایی کرد

G.Skill حافظه‌های رم جدید سازگار با پردازنده‌های رایزن 3000 AMD را رونمایی کرد

بعد از معرفی پرسروصدای پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن AMD، حالا نوبت به شرکت‌های ساخت رم رسیده تا یکی پس از دیگری، حافظه‌های سازگار با این پردازنده‌ها را معرفی کنند.

 بعداز عرضه‌ی پردازنده‌های جدید AMD، برجسته‌ترین تأمین‌کنندگان رم حافطه‌های جدید DIMMs و سازگار با پردازنده‌های رایزن سری ۳۰۰۰ را رونمایی کردند. این‌بار برند G.Skill نه‌تنها ماژول‌های DRAM جدید خود، بلکه نسل جدید محصولاتش به‌نام Trident Z Neo را معرفی کرد. این حافظه‌های جدید برای پردازنده‌های AMD رایزن ۳۰۰۰ و مادربرد X570 ساخته شده‌اند.

محصولات جدید G.Skill در مدل‌های DDR4-3600 CL14/CL16/CL18 ،DDR4-3200 CL14/CL16 ،DDR4-3000 CL16 و DDR4-2666 CL18 و با حافظه‌های ۱۶ و ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی به بازار عرضه می‌شوند که همگی دوکاناله هستند. این حافظه‌ها به تغذیه‌ی ۱.۲ یا ۱.۳۵ یا حتی ۱.۴ ولتی نیاز دارند؛ به همین دلیل، برای استفاده از حداکثر کارایی آن‌ها به مادربردهای رده‌بالا احتیاج است.

G.Skill ماژول‌های DDR4-3600 را با مادربردهای ROG Crosshair VIII Formula ایسوس و MEG X570 Godlike ام‌اس‌آی آزمایش و ارزیابی کرده است. جدیدترین حافظه‌های این شرکت برپایه‌ی PCB با ۱۰ لایه سفارشی شده است و از LEDهای RGB کنترل‌‌شدنی با نرم‌افزارهای مطرح دنیای سازندگان مادربورد نظیر ایسوس، ASRock، گیگابایت و MSI بهره می‌برد.

رم جدید جی اسکیل

ماژول‌های پیشرفته‌ی این شرکت از تراشه‌‌ی حافظه‌ی سامسونگ استفاده می‌کنند؛ اما هیچ اطلاعاتی از ماژول‌های پایه‌ی این شرکت دردسترس نیست.

رم جدید جی اسکیل

همچنین، G.Skill یادآوری می‌کند که حافظه‌های Trident Z Neo با نسل قبلی کاملا متفاوت است. ماژول‌های جدید ولتاژ مصرفی و نحوه‌ی زمان‌بندی متفاوتی دارند که برای پردازنده‌های AMD رایزن ۳۰۰۰ و مادربرد X570 بهینه و ساخته شده است.

رم جدید جی اسکیلدرپایان، باید اشاره کرد که حافظه‌های جدید این شرکت از اواخر ماه جاری در سراسر دنیا دردسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

رم جدید جی اسکیل

منبع anandtech
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده