دانگل Fire TV Stick 4K آمازون با پشتیبانی از +HDR10 معرفی شد

دانگل Fire TV Stick 4K آمازون با پشتیبانی از +HDR10 معرفی شد

آمازون ساعاتی پیش به‌صورت رسمی از مدل جدید دانگل Fire TV Stick با پشتیبانی از +HDR10 و قیمت رقابتی رونمایی کرد.

Fire TV Stick نام دانگل مخصوص آمازون برای استریم ویدیو است که از عرضه‌ی نخستین مدل آن، چند سال می‌گذرد. این شرکت به‌تازگی از مدل ۲۰۱۸ این دانگل به‌همراه مدل جدید Alexa Voice Remote رونمایی کرده است. نکته‌ی جالب‌توجه این است که دکمه‌های تغییر میزان صدا، بی‌صدا کردن و پاور، برای نخستین‌بار روی کنترل جدید الکسا قرار گرفته‌اند.

مدل ۲۰۱۸ دانگل Fire TV Stick از تمامی استانداردهای HDR (یعنی HDR10+ ،HDR10 و دالبی ویژن) به‌همراه صدای دالبی اتموس پشتیبانی می‌کند که از میان این‌ها، دو استاندارد دالبی ویژن و +HDR10 برای نخستین‌بار است که در دستگاه‌های سری Fire TV Stick مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این دو استاندارد جدید، امکان پشتیبانی از متاداده‌ی پویا را فراهم می‌سازند که نتیجه‌ی این امر، نمایش جزئیات بیشتر در روشن‌ترین و تاریک‌ترین نقاط تصاویر است؛ البته این بهبود نسبت به نسل قبل ممکن است برای خیلی‌ها آن‌چنان محسوس نباشد.

دانگل Fire TV Stick 4K آمازون

Amazon طی سال‌های اخیر نشان داده که اهمیت بسیار زیادی برای استاندارد نوپای +HDR10 قائل است؛ این شرکت سال پیش اعلام کرد که قصد دارد تمامی محتواهای ویدیویی اختصاصی‌اش را با پشتیبانی از این استاندارد تولید کند. گفتنی است که محتوای ویدیویی موجود در سرویس‌های محبوبی نظیر نتفلیکس، Vudu ،Rakuten و آمازون پرایم از مدت‌ها پیش به استاندارد دالبی ویژن مجهز شده‌اند.

دانگل Fire TV Stick 4K از پردازنده‌‌ای چهار هسته‌ای بهره می‌برد و طبق ادعای آمازون، می‌تواند محتوا را با سرعت بالاتری استریم کند. خریداران این محصول می‌توانند به طیف وسیعی از محتوای ویدیویی شامل بیش ز ۵۰۰ هزار اپیزود فیلم و سریال دسترسی پیدا کنند. 

در جدول زیر می‌توانید مشخصات کلی دانگل جدید آمازون را مشاهده کنید و از تفاوت‌های آن با نسل قبل و رقبای هم‌رده، باخبر شوید:

مشخصات فنی / نام محصولAmazon Fire TV Stick مدل ۲۰۱۸Amazon Fire TV Cube مدل ۲۰۱۸Amazon Fire TV مدل ۲۰۱۷Amazon Fire TV Stick مدل ۲۰۱۶Apple TV 4K مدل ۲۰۱۷Chromecast Ultra مدل ۲۰۱۶
حداکثر وضوح تصویرUltra HDUltra HDUltra HDHDUltra HDUltra HD
فرمت‌های پشتیبانی‌شده‌ی HDRHDR10، دالبی ویژن و +HDR10HDR10 و +HDR10HDR10-HDR10 و دالبی ویژنHDR10 و دالبی ویژن
پشتیبانی از فناوری صوتی دالبی اتموسبلهبلهبلهخیربلهبله
قیمت۴۹.۹۹ دلار۱۹۹.۹۹ دلار۶۹.۹۹ دلار۳۹.۹۹ دلار۱۷۹ دلار۶۹ دلار

عرضه‌ی رسمی مدل ۲۰۱۸ دانگل Fire TV Stick که قیمتی معادل ۴۹.۹۹ دلار دارد، از ۳۱ اکتبر (۹ آبان) در آمریکای شمالی و ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) در بریتانیا آغاز می‌شود. 

کنترل آمازون / Alexa Voice Remote

محصول دیگری که آمازون به‌تازگی معرفی کرده، مدل جدید کنترل Alexa Voice Remote است که این‌بار طراحی جذاب‌تری نسبت به گذشته دارد و از بلوتوث هم پشتیبانی می‌کند. کنترل جدید آمازون در کنار این‌ها شامل کلیدهایی مخصوص برای روشن و خاموش کردن و افزایش و کاهش حجم صدا است و به‌طور کامل با تمامی محصولات سری Fire آمازون همگام‌سازی می‌شود. 

این کنترل جدید به‌همراه Fire TV Stick 4K و البته Fire TV Cube عرضه می‌شود؛ با این‌همه اگر کاربران بخواهند، می‌توانند آن را به‌صورت جداگانه با قیمت ۳۰ دلار تهیه کنند. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده