AMD کارت گرافیک جدید Radeon HD 69501GB را عرضه می کند

AMD کارت گرافیک جدید Radeon HD 69501GB را عرضه می کند

اگرچه AMD هنوز بصورت رسمی عرضه این محصول را اعلام نکرده است ولی تولید کننده ها Radeon HD 6950 را با 1GB حافظه  در لیست محصولات خود اضافه کرده اند. این کارت گرافیک حدود 279 دلار قیمت خواهد داشت و پاسخی به کارت گرافیک GeForce GTX 560 Ti انودیا خواهد بود.

شرکت HIS  اولین  تولید کننده  کارت گرافیک با GPU ای ام دی Radeon HD 6950 1GB خواهد بود حافظه 1GB این کارت گرافیک از نوع GDDR5 است و فرکانس آن نیز 800MHz و 5000MHz خواهد بود این کارت گرافیک از قابلیت های Crossfire X  و Eyefinity نیز پشتیبانی می کند و دو پورت DVI، یک HDMI و دو mini-DisplayPort خواهد داشت. هنوز تاریخ دقیق عرضه این کارت گرافیک اعلام نشده است.

گیگابایت، سافایر، ایکس اف ایکس و PowerColor نیز اعلام کرده اند که تولید این کارت گرافیک را به زودی آغاز خواهند کرد. مدل کارت گرافیک گیگابایت که از این GPU استفاده خواهد کرد، GV-R695OC-1GD است که طراحی Ultra Durable گیگابایت را داشته (در این طراحی از خازن های ژاپنی با کیفیت و برد مسی استفاده می شود)  و دارای سه فن خنک کننده  WindForce 3X خواهد بود این کارت گرافیک تا فرکانس 870MHz اورکلاک خواهد شد.

هنوز حدود دو هفته تا عرضه این کارت گرافیک باقی مانده است و ممکن است AMD قیمت این کارت گرافیک را پایین تر از 280 دلار عرضه کند. در حال حاضر مدل 2GB این کارت گرافیک در بازار حدود 300 دلار قیمت دارد وبا توجه به اختلاف قیمت 20 دلاری برای حافظه 1GB خرید این کارت گرافیک منطقی به نظر نمی رسد و AMD می بایست قیمت نسخه 1GB را بیش از این کاهش دهد. به هر حال باید دو هفته منتظر ماند تا کارت گرافیک Radeon HD 6950 1GB بصورت رسمی وارد بازار شود.

منبع: Toms Hardware


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید