انویدیا: با معرفی پردازنده‌های گرافیکی هفت‌نانومتری، همه را شگفت‌زده می‌کنیم

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
انویدیا تصمیم گرفته است پردازنده‌های گرافیکی را با معماری هفت‌نانومتری به بازار عرضه کند و معرفی آن‌ها را خبری شگفت‌‌انگیز برای این صنعت می‌داند.

انویدیا در رویداد اخیر Credit Suisse Annual Technology Conference 2019 حضور داشت و اخبار کوتاه و جالبی درباره‌ی فعالیت‌ها و محصولات احتمالی آتی خود ارائه داد. سخن‌گوی این شرکت در پاسخ به پرسشی درباره‌ی نقشه‌ی راه تراشه‌های هفت‌نانومتری پاسخ داد که انویدیا ترجیح می‌دهد خبری حیرت‌انگیز برای صنعت داشته باشد. انویدیا اکنون محصولات خود را با ساختار نود 12NFF تولید می‌کند که به‌نوعی بازطراحی و بازساخت تراشه‌ی 16nm FF شرکت TSMC محسوب می‌شود. بسیاری از کارشناسان و کاربران منتظر زمانی هستند که انویدیا از تراشه‌های هفت‌نانومتری استفاده کند؛ کاری که رقیب آن‌ها، AMD، از مدت‌ها پیش شروع کرده است.

در گذشته، همیشه اطلاعات پردازنده‌های گرافیکی پیش از رونمایی رسمی شرکت سازنده فاش شده‌اند. به‌عنوان مثال، معماری تورینگ یکی از موضوعاتی بود که پیش از معرفی رسمی، بیشترین اطلاعات درباره‌اش افشا شد. تغییر مسیر انویدیا به تراشه‌های هفت‌نانومتری نیز قطعا چنین روندی خواهد داشت؛ البته تاکنون اطلاعات خاصی از تراشه‌های آتی انویدیا منتشر نشده است؛ به‌همین‌دلیل، یکی از تحلیلگران حاضر در کنفرانس Credit Suisse از انویدیا پرسید:

انویدیا در پاسخ به این پرسش گفت:

پاسخ انویدیا به تحلیلگران را می‌توان هوشمندانه خواند. هرچند برخی اعتقاد دارند انویدیا به پرسش رسانه‌ها پاسخی ارائه نکرد، آن‌ها به‌هرحال با نشان‌دادن تمایل به شگفت‌زده‌کردن مخاطبان، رویکرد جالبی در پیش گرفتند. درنهایت، امروز می‌دانیم در فرایند تولید 12NFF هنوز کارهای زیادی برای انجام هست. البته شاید برخی متعجب شوند غول دنیای پردازنده‌های گرافیکی در یکی دیگر از محصولات خود نیز از فرایند 12NFF استفاده خواهد کرد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود