Radeon RX 590، کارت گرافیک قدرتمند و اقتصادی AMD معرفی شد

Radeon RX 590، کارت گرافیک قدرتمند و اقتصادی AMD معرفی شد

AMD کارت گرافیک اقتصادی و توانمند Radeon RX 590 را معرفی کرد، با خرید این کارت ۱۲ نانومتری یا کامپیوتری مجهز به آن، کاربر قادر به دانلود رایگان سه بازی مطرح Devil May Cry 5 ،Tom Clancy’s The Division 2 و Resident Evil خواهد بود.

AMD با بهره‌گیری از معماری پولاریس در ساخت کارت گرافیک Radeon RX 590 سرعت کلاک آن را تا ۱۵ درصد افزایش داده است و اکنون این کارت گرافیک نسبت به Radeon RX 580 عملکرد پردازشی بالاتری ارائه می‌دهد و سازنده ادعا می‌کند که نسبت بازده به قیمت آن، بهبودی ۲۰ درصدی را نسبت به کارت‌های دیگر دارد. براساس ادعای ای‌ام‌دی، کارت جدید این شرکت بازی‌های AAA را با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه و تعدادی از بازی‌های eSprots را نیز با نرخ فوق‌العاده‌ی ۱۰۰ فریم‌برثانیه اجرا خواهد کرد.

RX 590

AMD برای خریداران، باندل «Raise the Game Fully Loaded» را نیز در نظر گرفته است که به‌موجب آن، خریداران کارت‌های گرافیک Radeon RX Vega و Radeon RX 590 یا کامپیوتر مجهز به کارت‌های گرافیک یادشده، بازی‌های Resident Evil 2 ،Devil May Cry 5 و Tom Clancy's Division 2 را به‌‌صورت رایگان دانلود کنند، ضمن اینکه خریداران رایانه‌های شخصی و گیمرهایی که کارت گرافیک Radeon RX 580 یا Radeon RX 570 امکان دانلود رایگان دو بازی را خواهند داشت.

RX 590 info

همانند نسخه‌ی قدیمی RX 580، پردازنده‌ی گرافیکی RX 590 براساس معماری نسل چهارمی Graphics Core Next ای‌ام‌دی توسعه داده؛ اما با فرآیند ساخت کوچک‌تر ۱۲ نانومتری ساخته شده است. شرکت سازنده کارت گرافیک جدید خود را با قیمت ۲۷۹ دلار و از طریق شرکت‌های تولیدکننده‌ای همچون ایسوس، سفایر، پاورکالر و XFX‌ روانه‌ی بازار خواهد کرد.

مشخصات و مقایسه را در جدول پایین مشاهده می‌کنید:

مشخصات / مدلRadeon RX Vega 56Radeon RX 590Radeon RX 580GeForce GTX 1060 GB
پردازنده‌ی گرافیکیVega 10PolarisPolarisGP106
لیتوگرافیکی۱۴ نانومتر۱۲ نانومتر۱۴ نانومتر۱۶ نانومتر
سایز Die۴۸۶ میلی‌متر مربع۲۳۲ میلی‌متر مربع۲۳۲ میلی‌متر مربع۲۰۰ میلی‌متر مربع
ترانزیستور۱۲.۵ میلیارد۵.۷ میلیارد۵.۷ میلیارد۴.۴ میلیارد
تعداد سایه‌زن۳۵۸۴۲۳۰۴۲۳۰۴۱۲۸۰
فرکانس پایه و بیشینه۱۱۵۶/۱۴۷۱ مگاهرتز۱۴۶۹/۱۵۴۵ مگاهرتز۱۲۵۷/۱۳۴۰ مگاهرتز۱۵۰۶/۱۷۰۹ مگاهرتز
توان محاسبه‌ی FP32۱۰.۵ ترافلاپس۷.۱ ترافلاپس۶.۲ ترافلاپس۴.۴ ترافلاپس
واحد بافت۲۲۴۱۴۴۱۴۴۸۰
نرخ رندر پیکسل۳۲۹.۵ GT/s۲۲۲.۵ GT/s۱۹۳ GT/s۱۳۶.۷ GT/s
ROP۶۴۳۲۳۲۴۸
حافظه۸ گیگابایت HBM2۸ گیگابایت GDDR5۸ گیگابایت GDDR5۶ گیگابایت GDDR5
پهنای باند حافظه۴۱۰ گیگابایت‌برثانیه۲۵۶ گیگابایت‌برثانیه۲۵۶ گیگابایت‌برثانیه۱۹۲.۱ گیگابایت‌برثانیه
TDP۲۱۰ وات۲۲۵ وات۱۸۵ وات۱۲۰ وات

مشخصات فنی کامل، بهترین قیمت کارت گرافیک در فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه‌ی کامل انواع کارت گرافیک را در بخش محصولات مشاهده کنید؛ انواع کارت گرافیک انویدیا Geforce و Quadro و کارت گرافیک‌ AMD رادئون برای مقایسه و خرید در دسترس کاربران است. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده