ایکس باکس بعدی با سیستم ضد کپی غیرقانونی بازی و سنسور کینکت عرضه می‌شود

ایکس باکس بعدی با سیستم ضد کپی غیرقانونی بازی و سنسور کینکت عرضه می‌شود

ماه گذشته شایعاتی در رابطه با سیستم جدید مایکروسافت برای مقابله با کپی غیرقانونی از بازی‌های این کنسول بدست آمد، سیستمی که Durango نامیده شده و برای حمایت از تولیدکنندگان بازی ارائه خواهد شد. حال اطلاعات تازه‌ای توسط Vgleaks منتشر شده که براساس مشخصات فنی مندرج در کیت توسعه‌دهندگان ایکس‌باکس (XDK) بدست آمده و وجود Durango را تأیید می‌کند.

براساس این اطلاعات کلیه کنسول‌های بازی آینده مایکروسافت از دورانگو پشتیبانی خواهند کرد. تمام نسخه‌های بعدی ایکس‌ باکس دارای حافظه ذخیره‌سازی با ظرفیت کافی برای نصب چندین بازی هستند و در سیستم امنیتی جدید این کنسول امکان اجرای بازی ازطریق درایو اپتیکال وجود ندارد. یعنی پیش از اجرای بازی باید، آن را روی دیسک سخت ایکس باکس نصب کنید.

در ایکس باکس 360 شما می‌توانید بازی‌ها را روی دیسک سخت دستگاه نصب کنید البته اگر تمایل به نصب نداشته باشید امکان اجرای بازی‌ها ازطریق DVD بازی نیز وجود دارد. اما در سیستم Durango شما مجبور به نصب بازی‌ها روی HDD هستید.

در سیستم جدید شما مجبور خواهید بود تا هر بازی را به‌صورت آنلاین فعال کنید و امکان اجرای بازی فعال شده روی کنسول دیگر وجود ندارد. براساس اطلاعات بدست آمده، ایکس باکس بعدی دارای قابلیتی به‌نام «همیشه روشن، همیشه متصل» است که برای کنترل بازی‌ها و عدم امکان اجرای بازی‌های کپی شده کاربرد دارد.

به این ترتیب امکان اجاره یا باز فروش بازی‌های ایکس‌باکس بعدی وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این، اطلاعاتی بدست آمده که نشان می‌دهند، نسل بعدی کنسول بازی مایکروسافت به‌همراه کینکت عرضه خواهد شد و کاربران نیازی به خرید بسته جداگانه این حسگر حرکتی نخواهند داشت. نسل بعدی کینکت با دقت بالاتر و به‌صورت فشرده و کوچک‌تر طراحی شده است. انتظار می‌رود اطلاعات کامل مربوط به ایکس باکس بعدی مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال ارائه شده و خود کنسول نیز تا پایان سال 2013 وارد بازار شود.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده