از فردا می‌توانید بازی‌های گیم پس PC را ازطریق پلتفرم GeForce Now انویدیا استریم کنید

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گیم پس PC
ارائه‌ی سرویس گیم پس PC در انویدیا‌ GeForce Now اقدامی در راستای هموار کردن مسیر ادغام مایکروسافت با اکتیویژن-بلیزارد است.
تبلیغات

مایکروسافت به وعده‌ی خود مبنی‌بر ارائه‌ی گیم‌ پس PC به سرویس GeForce Now انویدیا عمل می‌کند. این شرکت اعلام کرده سرویس مذکور به‌همراه فروشگاه برنامه‌ی آن از تاریخ ۲۴ آگوست(۲ شهریور ۱۴۰۲) ازطریق GeForce Now دردسترس کاربران خواهد بود.

همه‌ی عناوین موجود در گیم پس بلافاصله در سرویس استریم بازی انویدیا ارائه نخواهند شد، اما کاربران می‌توانند از فردا و ازطریق پلتفرم تیم سبز به بازی‌های محبوبی مثل Deathloop و No Man's Sky دسترسی داشته باشند.

همکاری مایکروسافت با انویدیا از مدتی قبل آغاز شده است. غول فناوری اهل ردموند، ماه فوریه با تیم سبز قراردادی ۱۰ ساله برای ارائه‌ی بازی‌های ایکس باکس در GeForce Now منعقد کرد و Gears 5 اولین عنوانی بود که ماه می دردسترس کاربران سرویس استریم بازی انویدیا قرار گرفت.

اولین بازی‌های بتسدا ازجمله Doom Eternal و Wolfenstein نیز اوایل ماه جاری در GeForce Now ارائه شدند و اکنون گیم پس PC انتخاب‌های بسیار بیشتری دراختیار گیمرها قرار می‌دهد.

انویدیا و مایکروسافت

قرارداد همکاری مایکروسافت و انویدیا به‌عنوان بخشی از پیشنهاد مایکروسافت برای دریافت تأییدیه‌های نظارتی مربوط به خرید اکتیویژن-بلیزارد بسته شده است. روی کاغذ این اقدام نشان می‌دهد مایکروسافت تسلط ناعادلانه‌ای بر بازی‌های ابری نخواهد داشت.

مایکروسافت همچنین تصمیم دارد حقوق پخش بازی اکتیویژن-بلیزارد را به یوبی‌سافت بفروشد تا نگرانی‌های مقامات بریتانیا را برطرف کند. این شرکت طی ماه‌های اخیر نیز قراردادهای ابری کوچک‌تری را امضاء کرده است.

شاید دسترسی به بازی‌های سرویس استریم یک شرکت ازطریق پلتفرم استریم رقیب آن کمی عجیب به‌نظر برسد اما این اقدام می‌تواند مزیت‌هایی داشته باشد زیرا GeForce Now برای علاقه‌مندانی که به‌دنبال حداکثر کیفیت بصری و کاهش نرخ تأخیر هستند طراحی شده است.

GeForce Now امکان استریم بازی‌ها را حداکثر با وضوح 4K و سرعت ۱۲۰ فریم برثانیه ارائه می‌دهد. اگر کامپیوتر و سرعت اتصال به اینترنت بالا باشد، گیم پس می‌تواند در سرویس استریم انویدیا بدرخشد و در غیراین‌صورت با محدودیت‌هایی مواجه خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات