ظاهراً کنسول نینتندو سوئیچ پرو لغو شده است

پنج‌شنبه ۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
نینتندو سوئیچ پرو
شنیده‌ها حاکی از آن است نینتندو احتمالاً پروژه‌ی نسخه‌ی پرو کنسول محبوب سوئیچ را لغو کرده است و شاید این محصول درسال ۲۰۲۳ نیز معرفی نشود.
تبلیغات

طرفداران نینتندو از مدت‌ها قبل انتظار معرفی نسخه‌ی پرو (Switch Pro) کنسول دستی این شرکت را می‌کشند. اگرچه هیچ نکته‌ی مشخصی برای اثبات واقعی بودن این محصول وجود ندارد اما گزارش‌ها و شواهد و مدارکی زیادی وجود داشت که نشان می‌داد نینتندو مطمئناً در مقطعی به‌دنبال ساخت این محصول بوده است. اکنون جان لینمن در پادکست Digital Foundry Direct با استناد به چندین توسعه‌دهنده اعلام کرده که نسخه‌ی پرو کنسول مذکور درنهایت لغو شده است.

نکته‌ی دیگر این است که تقریباً از یک‌سال قبل، شایعه یا گزارش خاصی درمورد سوئیچ پرو منتشر نشده است. نینتندو سوئیچ ۲۰۱۵ درحال‌حاضر با سخت‌افزار نسبتاً قدیمی و تراشه‌ی انویدیا Tegra X1 عرضه می‌شود. Digital Foundry Direct سابقه‌ی خوبی در افشای خبرهای فناوری دارد و به‌نظر می‌رسد گزارش‌های خود را از منابع بسیار معتبری به‌دست می‌آورد. به‌عنوان مثال این منبع اولین‌بار اعلام کرد که سوئیچ به سیستم-روی-چیپ Tegra X1 انویدیا مجهز خواهد شد و علاوه‌براین برخی دیگر از ویژگی‌های کنسول دستی مذکور را قبل‌از رونمایی رسمی به‌اشتراک گذاشت.

جان لینمن می‌گوید نینتندو به‌دلیل نگرانی از ایجاد وضعیت مشابه GameCube یا Wii U نسبت‌به ساخت نسخه‌ی پرو کنسول دستی خود تردید دارد. همان‌طور که XDA اشاره می‌کند، نسل اول این دو کنسول، محصولاتی جذاب و موفق بودند اما GameCube فروش بسیار ضعیفی را تجربه کرد. به‌طور مشابه، Wii یکی از موفق‌ترین کنسول‌های بازی تمام دوران بود اما نسخه‌ی Wii U (با فروش فقط ۱۳ میلیون دستگاه) نتوانست موفقیت‌های مدل اصلی را تکرار کند. اکنون این شرکت، نینتندو سوئیچ محبوب را دراختیار دارد و شاید فکر می‌کند نسل دوم آن مثل محصولات قبلی، نتواند موفقیت زیادی به‌دست آورد.

سوئیچ OLED کنسولی زیبا با نمایشگری با کیفیت است که نسبت‌به اولین نسل این دستگاه، ارتقای جزئی دریافت کرد. توسعه‌دهنده‌ی بازی به‌نام Mihoyo می‌گوید احتمال معرفی نسخه‌ی پرو نینتندو سوئیچ وجود دارد اما هیچ مدرک معتبری برای این حرف ارائه نکرده است.

اکنون به‌نظر می‌رسد باید کمی بیشتر منتظر بمانیم تا خبرهای دیگری درمورد آنچه پشت درهای بسته‌ی شرکت نینتندو درحال انجام است منتشر شود. لینمن انتظار ندارد جانشین جدید سوئیچ سال ۲۰۲۳ معرفی شود و بدین‌ترتیب برای دیدن نسل بعدی این کنسول احتمالاً باید یک‌سال دیگر صبر کنیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات