ایکس باکس سری ایکس تنها ۸۰۰ گیگابایت فضای قابل استفاده برای بازی‌ها خواهد داشت

ایکس باکس سری ایکس تنها ۸۰۰ گیگابایت فضای قابل استفاده برای بازی‌ها خواهد داشت

از قرار معلوم، سیستم‌عامل و فضای رزرو شده‌ی ایکس‌باکس سری ایکس به‌صورت پیش‌فرض حدودا ۲۰۰ گیگابایت از فضای ذخیره‌سازی کنسول را اشغال می‌کند تا ۸۰۰ گیگابایتِ بقیه دردسترس گیمرها قرار گیرد.

فاصله‌ی زیادی تا عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 نداریم. مایکروسافت قصد دارد با دو کنسول بازی سری ایکس و سری اس وارد رقابت با سونی و کنسول پلی ‌استیشن 5 شود. بنابه‌گفته‌ی مایکروسافت، ایکس ‌باکس سری ایکس حداقل روی کاغذ، قدرتمندترین کنسول تاریخ به‌حساب می‌آید. کنسول دیگر، ایکس ‌باکس سری اس است که سخت‌افزار ضعیف‌تری نسبت‌به سری ایکس دارد و تنها قادر است بازی‌های دیجیتالی را اجرا کند.

در فاصله‌ی چند هفته مانده به عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی خانواده‌ی ایکس ‌باکس، رسانه‌های مختلف حوزه‌ی فناوری و بازی به ایکس‌باکس سری ایکس دسترسی پیدا کردند و نگاهی نزدیک به کنسول انداختند. یکی از این‌رسانه‌ها IGN است. IGN پس از مدت‌ کوتاهی کار با ایکس‌باکس سری ایکس، جزئیاتی درباره‌ی این کنسول منتشر کرد.

مایکروسافت به‌هنگام رونمایی ایکس‌باکس سری ایکس اعلام کرد این کنسول مجهز به یک ترابایت حافظه‌ ذخیره ‌سازی SSD است، اما در آن زمان اعلام نشد سیستم‌عامل ایکس‌باکس سری ایکس چند گیگابایت از این حافظه را اشغال می‌کند. آن‌طور که به‌نظر می‌رسد تنها ۸۰۲ گیگابایت از آن دراختیار گیمرها قرار خواهد گرفت؛ چراکه اطلاعات نرم‌افزاری، سیستم‌عامل دستگاه و فضای رزرو شده برای قابلیت Quick Resume فضای درخورتوجه ۲۰۰ گیگابایت از کنسول را به‌خود اختصاص داده‌اند.

مقاله‌های مرتبط

با گذر زمان خواهیم فهمید سیستم‌عامل ایکس‌باکس سری اس چه مقدار از فضای ذخیره‌سازی کنسول را اشغال می‌کند (سری اس مجهز به ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی است). کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس، در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه (۱۰ نوامبر) عرضه می‌شوند. 

فضای دراختیار بازی‌ها در PS5 هنوز مشخص نشده است، اما باتوجه‌به اینکه حجم رزرو شده برای سیستم‌عامل و باقی کاربردها در PS4 حدود ۱۰۰ گیگابایت بود و ظرفیت کلی SSD پلی استیشن ۵ برابر با ۸۲۵ گیگابایت است، می‌توان انتظار داشت که کنسول جدید سونی نیز در بهترین حالت فضایی حدود ۷۲۵ گیگابایت برای نصب بازی‌ها دراختیار گیمرها قرار دهد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این رابطه دارید؟

منبع زومجی

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید