نسل اول هوم پاد جیلبریک شد

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
نسل اول هوم پاد توسط هکرها جیلبریک شد و قطعا در ماه‌های آینده راه‌هایی برای نصب اپلیکیشن‌های غیررسمی روی بلندگوی هوشمند اپل به وجود می‌آید.

بلندگوی هوشمند اپل که با نام هوم پاد شناخته می‌شود، تاکنون جیلبریک نشده بود؛ اما امروز اخبار به این موضوع اشاره می‌کنند که بالاخره هوم پاد مانند آیفون و آیپد جیلبریک شده است. براساس گزارش سایت 9to5mac، تیم‌های Checkra1n و L1ngL1ng توانسته‌اند نسل اول هوم پاد را جیلبریک کنند. این جیلبریک درحال‌حاضر کار زیادی انجام نمی‌دهد؛ اما می‌تواند فرمان‌های مختلف را اجرا کند؛ اتفاقی که قطعا باعث می‌شود علاقه‌مندان هوم پاد روش‌های دیگری برای اجرای اپلیکیشن‌ و نرم‌افزارهای غیررسمی ایجاد کنند.

جیلبریک کردن هوم پاد باعث می‌شود بتوانید موسیقی‌ دلخواه خود را از این بلندگو پخش کنید یا از دستیارهای صوتی دیگر که توسط اپل پشتیبانی نمی‌شوند روی آن استفاده کنید. همچنین می‌توان عملکرد بلوتوث این بلندگوی هوشمند را ارتقا داد و کارایی آن را بیشتر کرد. مثلا از این بلندگوی هوشمند می‌توان روی دستگاه‌های اندرویدی و پلتفرم‌های دیگر استفاده کرد.

این جیلبریک فعلا روی هوم پاد مینی کار نمی‌کند. همچنین با جیلبریک کردن هوم پاد ضمانت‌نامه و وارانتی این محصول را هم از بین می‌برید. البته اپل همیشه راه‌های جیلبریک کردن را به دلیل مسائل امنیتی از بین می‌برد و از استفاده از آن روی نرم‌افزار جدید جلوگیری می‌کند.

مطالب مشابه

نظرات