هوم ‌پاد مینی با قیمت ۹۹ دلار معرفی شد

سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
مطالعه 4 دقیقه
اپل در مراسم معرفی آیفون ۱۲، هوم‌ پاد مینی را هم معرفی کرد. نسل جدید بلندگوهای هوشمند اپل که ویژگی‌های بسیار جالب توجهی برای آن در نظر گرفته شده و قیمت مناسبی هم دارد.
تبلیغات

نسل جدید و عضو تازه وارد محصولات اپل با نام هوم ‌پاد مینی معرفی شد. این بلندگوی هوشمند نه‌تنها قیمت کمی دارد، بلکه به‌نظر می‌رسد با کیفیت خوبی هم ساخته شده است. اما قیمت پایین این محصول چیزی است که نظر همه را به سمت خود جلب کرده، چرا که محصولات اپل با‌قیمت کم راهی بازار نمی‌شوند.

هوم پاد مینی

هوم‌ پاد مینی از نظر ظاهر و طراحی با مدل‌های قبلی تفاوت‌هایی دارد. اولین چیزی که نظر شما را به سمت خود جلب می‌کند ظاهر گرد مانند و کوچک این بلندگوی هوشمند است. اندازه این بلندگوی هوشمند به صورتی است که می‌توانید این محصول را در هر مکانی به‌راحتی قرار دهید. هوم پاد مینی در رنگ‌های سفید و مشکی راهی بازار خواهد شد.

هوم پاد مینی به سیری هم مجهز شده است. می‌توانید از سیری در خواست کنید که موسیقی مورد علاقه شما را پخش کند. سیری به‌راحتی به گوشی آیفون متصل می‌شود و به وسیله آن می‌توانید پیام کوتاه ارسال کنید یا اطلاعات مختلفی از گوشی دریافت کنید یا به گوشی ارسال کنید. سیری متوجه صداهای مختلف در خانه می‌شود و به این صورت می‌تواند به نیاز افراد مختلف سریع‌تر و دقیق‌تر پاسخ دهد. در بخش بالای هوم پاد مینی هم یک صفحه‌نمایش رنگی را مشاهده می‌کنید که سیری را نشان می‌دهد. 

هوم پاد مینی از یک درایور اصلی و دو رادیاتور پسیو استفاده می‌کند. همچنین در پایین آن هم یک صدایتگر صوتی قرار گرفته است. این بلندگو به‌صورت ۳۶۰ درجه صدا را پخش می‌کند.

هوم پاد مینی در دو رنگ راهی بازار می‌شود

اپل از تراشه S5 برای هوم پاد مینی استفاده کرده است. تراشه‌ای که باعث شده سیری روی این محصول بسیار خوب عمل کند و همین طور کیفیت صداها هم بالا برود.

اپل به این موضوع اشاره کرده که هوم پاد مینی از AirPlay 2 پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند از چند بلندگوی مختلف در خانه خود استفاده کنند. زمانی‌که هوم پاد مینی‌ها به یکدیگر نزدیک باشند، صدای استریو تولید می‌کنند. هوم پاد مینی علاوه بر اینکه از اپل موزیک پشتیبانی می‌کند، از سرویس‌های دیگری مانند آمازون موزیک و پاندورا هم پشتیبانی خواهد کرد. اپل به شکل خاص از اسپاتیفای نامی نبرد. آیا این بلندگوی هوشمند از اسپاتیفای پشتیبانی نمی‌کند؟

یکی از تکنولوژی‌های جدیدی که روی این بلندگوی هوشمند قرار گرفته UWB یا Ultra-Wide Band است. درواقع سایر دستگاه‌های اپل مانند آیفون‌های جدید و اپل واچ که به این تکنولوژی مجهز شده‌اند، با هوم ‌پاد مینی در ارتباط خواهند بود. ویژگی UWB باعث شده که این دستگاه متوجه نزدیک شدن کاربر بشود و در اتاق یا خانه را باز کند. می‌توان از هوم ‌پاد مینی به‌عنوان یک کنترل کلاسیک برای دستگاه‌های مختلف استفاده کرد. مثلا می‌توان به‌وسیله این بلندگو میزان روشنایی و حجم صدا را کم و زیاد کرد.

اپل داخل هوم ‌پاد مینی از تراشه U1 استفاده کرده است. تراشه‌ای که روی برخی دیگر از محصولات اپل مانند اپل واچ سری ۶ و آیفون ۱۱ هم وجود داشت. پشتیبانی هوم ‌پاد مینی از تکنولوژی UWB باعث شده مکان دقیق دستگاه‌هایی که تراشه U1 دارند مشخص شود و بتوان آن دستگاه‌ها را کنترل کرد. 

همان‌طور که گفتیم قیمت هوم ‌پاد مینی نکته بسیار مهم این بلندگوی هوشمند است. چیزی که از همان روز اول مردم را از خرید هوم پاد منصرف می‌کرد قیمت آن بود. اپل هوم پاد را با قیمت ۳۴۹ دلار معرفی کرده بود که بعدا این قیمت به ۲۹۹ دلار کاهش پیدا کرد. هوم پاد مینی اما با قیمت ۹۹ دلار راهی بازار می‌شود. انتظار می‌رود که قیمت هوم‌ پاد مینی روی فروش این محصول تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. این محصول در تاریخ ۲۶ آبان راهی بازار می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات