اپل واچ سال آینده به نمایشگر میکرو LED مجهز خواهد شد

اپل واچ سال آینده به نمایشگر میکرو LED مجهز خواهد شد

مذاکرات اخیر با تولیدکنندگان تایوانی حاکی از آن است که کوپرتینونشین‌ها در پی مهاجرت از نمایشگرهای اولد به میکرو LED هستند.

براساس گزارش Economic Daily News، اپل در مذاکراتی با تولیدکننده نمایشگرهای تایوانی، خواستار تولید و استفاده از نمایشگرهای میکرو LED در محصولات خود شده است. اپل نمایشگرهای میکرو LED را جایگزینی اولد می‌کند؛ نمایشگرهای اولد را ال‌جی تولید می‌کند.

اگرچه هیچ‌کدام از تولیدکنندگان حاضر به تأیید گزارش‌های منتشرشده نشدند، اما یکی از تأمین‌کنندگان اذعان کرد که با یکی از صنایع تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند آمریکا در ارتباط است.

تولید انبوه این قطعات، حدود ۹ ماه به طول خواهد انجامید که به این معنی است تا قبل از سال ۲۰۲۰ هیچ محصولی از اپل را با نمایشگرهای میکرو LED نخواهیم دید. براساس گزارش‌های منتشرشده، اولین محصول اپل با نمایشگرهای میکرو LED اپل واچ خواهد بود و رفته‌رفته شاهد استفاده از این نمایشگرها در آیفون‌های اپل خواهیم بود.

اولین گزارش درباره‌ی استفاده‌ی اپل از نمایشگرها میکرو LED اواخر مارس گذشته توسط بلومبرگ منتشر شد. در آن زمان اپل اعلام کرده بود صفحه‌نمایش میکرو LED را در آزمایشگاه‌های نزدیک اپل پارک تولید خواهد کرد.

به دلیل مصرف انرژی بهتر پنل‌های میکرو LED، انتظار می‌رود طول عمر باتری بهبود پیدا کند و اپل قدم مهمی در راستای کوچک کردن محصولات بردارد. علاوه‌بر این، پنل‌های میکرو LED در مقایسه با اولد کمتر دچار سوختگی پیکسل می‌شوند.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده