ساعت هوشمند هیبریدی جدید برای دوست داران ساعت های سوییسی

ساعت هوشمند هیبریدی جدید برای دوست داران ساعت های سوییسی

بازار ابزارهای پوشیدنی هوشمند بخصوص ساعت‌های هوشمند هر روز داغ‌تر می‌شود؛ گرچه این ساعت ها توانستند سهم بزرگی از این بازار را از آن خود کند اما همچنان عده زیادی از مردم طراحی و ظاهر ساعت‌های کلاسیک را به هوشمند ترجیح می‌دهند.

از روزی که اولین ساعت هوشمند معرفی شد، همواره علاقه‌مندان به ساعت‌های مچی به دنبال محصولی بودند که ظاهر کلاسیک ساعتی‌های مکانیکی مرسوم را با ویژگی‌های ساعت‌های هوشمند ترکیب کند. البته برخی شرکت‌های نه‌چندان شناخته شده تلاش‌هایی کردند اما شاید بتوان گفت هیچ‌یک نتوانستند آن‌طور که باید به هدف خود برسند. اما حالا به نظر می‌رسد X-ONE H1 این غیر ممکن را ممکن ساخته است.

ساعت X-ONE H1 از یک مکانیزم متحرک برخوردار است که همانند ساعت‌های مچی معمولی عقربه‌های ساعت‌شمار، دقیقه‌شمار و ثانیه‌شمار را به حرکت در می‌آورد. اما یک گام فراتر، این ساعت دارای یک بخش الکترونیکی قابل تعویض است که امکاناتی همانند ساعت گرینویچ، تقویم و نمایش‌دهنده تماس با کد مورس را ارائه می‌دهد.

قیمت این ساعت از ۷۵۰ دلار برای مدل استیل آغاز می‌شود و برای برخی مدل‌های آن تا هزار دلار بالا می‌رود. موتور قسمت مکانیکی این ساعت از نوع Sellita Caliber SW200 است که پس از توقف فروش موتور‌های پر استفاده سواچ در ساعت‌های سوییسی، طرفدار بسیاری پیدا کرد. قسمت الکترونیکی این ساعت هوشمند نیز از طریق القا مغناطیسی شارژ می‌شود و می‌تواند تا یک هفته دوام بیاورد.

این ساعت همچنین قدم‌های شما را می‌شمارد و هنگام دریافت پیام یا تماس را به شما اطلاع می‌دهد. این محصول توانسته در سایت کیک استارتر سرمایه مورد نیاز خود را جذب نماید.

ساعت هوشمند مکانیکی

بر خلاف انتظار، این ساعت از طریق حرکت دست و بازو شارژ نمی‌شود –تکنولوژي که در برخی ساعت‌های بر اثر چرخش یک روتور می‌تواند انرژی موتور کوارتز ساعت را تامین کند. سازندگان این ساعت در واقع تلاش کرده‌اند زیبایی ساعت‌های کلاسیک و سوییسی را با امکانات ساعت‌های هوشمند ترکیب کنند. اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان ساعت‌های کلاسیک هستید شاید این ساعت برای شما ساخته شده باشد.

بهرحال این محصول یک تلاش دیگر برای جذب مشتریان بالقوه ساعت‌های کلاسیک است. نسخه‌های بعدی این ساعت قرار است یکپارچگی بیشتری در ترکیب بخش‌های مکانیکی و الکترونیکی داشته باشد.

 


منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید