تاریخ برگزاری I/O 2023 اعلام شد؛ گوگل اردیبهشت ۱۴۰۲ مایکروسافت را به خاک و خون می‌کشد

چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
سوندار پیچای / Sundar Pichai مدیرعامل گوگل با مشت گره کرده و چهره خندان
گوگل اعلام کرده است که کنفرانس موردانتظار I/O 2023 را اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌کند. در این مراسم شاهد تمرکز ویژه بر هوش مصنوعی خواهیم بود.
تبلیغات

گوگل می‌گوید کنفرانس Google I/O 2023 را روز ۱۰ می (۱۸ اردیبهشت) برگزار می‌کند. این مراسم به‌صورت زنده در برابر گروه کوچکی از خبرنگاران پخش می‌شود و همه‌ی کاربران می‌توانند در صورت تمایل، آن را به‌صورت آنلاین تماشا کنند.

پوستر مراسم Google I/O 2023

کنفرانس‌های سالانه‌ی Google I/O روی توسعه‌دهندگان متمرکز است. امسال انتظارات از هوش مصنوعی بسیار بالا است. احتمالاً در مراسم پیش رو، گوگل جدیدترین دستاوردهایش را در این حوزه به‌نمایش می‌گذارد و جزئیات تکمیلی بارد (پاسخ مستقیم گوگل به ChatGPT) را اعلام می‌کند. ممکن است سرویس‌های دیگری بر پایه‌ی هوش مصنوعی برای خلق تصاویر و کدنویسی نیز معرفی شوند.

لندینگ پیج مراسم Google I/O 2023
پوستر مراسم Google I/O 2023 تا حدی شبیه رابط کاربری تبلت یا دستگاه‌های تاشدنی است؛ آیا پیکسل فولد رونمایی می‌شود؟

گوگل به‌طور معمول در کنفرانس I/O نسخه‌ی جدید اندروید را معرفی می‌کند. نسخه‌ی پیش‌نمایش اندروید ۱۴ از مدتی قبل در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفته است تا فرآیند بهینه‌سازی اپلیکیشن‌ها برای این سیستم‌عامل شروع شود.

گوگل در سال‌های اخیر، برخی از محصولات سخت‌افزاری‌اش را نیز در I/O معرفی کرده است. این شرکت ممکن است گوشی میان‌رده‌ی Pixel 7a و دستگاه تاشدنی Pixel Fold را در مراسم جدیدش به‌نمایش بگذارد. احتمالاً شاهد انتشار جزئیاتی درباره‌ی تبلت گوگل نیز خواهیم بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات