نمایشگاه عکاسی فتوکینا تا مدت نامعلومی تعلیق شد

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
براساس اطلاعیه‌ای رسمی، رکود صنعت تصویربرداری باعث شده است نهاد برگزارکننده‌ی فتوکینا تصمیم بگیرد این نمایشگاه را برای مدتی نامعلوم به‌حالت تعلیق درآورد.

نهاد برگزارکننده‌ی همایش عکاسی فتوکینا (Photokina) در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد به‌دلیل رکودهای بازار تصویربرداری تصمیم گرفته است برای مدت نامعلومی این همایش را تعلیق کند؛ همایشی که همه‌ساله در کلن آلمان برگزار می‌شود. جرالد بوز، رئیس و مدیر ارشد اجرایی کولنمسا (Koelnmesse)، شرکت مسئول برگزاری همایش فتوکینا، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «متأسفانه درحال‌حاضر، شرایط صنعت تصویربرداری پیش‌نیازهای لازم را برای برگزاری این نمایشگاه تجاری بین‌المللی پیشرو در حوزه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری و تصویربرداری ارائه نمی‌دهد.»

جرالد بوز درادامه‌ به سخت‌بودن تصمیم تعطیلی فتوکینا اشاره کرد و گفت:

در ادامه‌ی بیانیه‌ی نهاد برگزارکننده‌ی فتوکینا گفته شده است حتی بدون آغاز دنیاگیری ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن، صنعت تصویربرداری دچار آشفتگی درخورتوجهی شده بود و درآمد سالانه‌ی شرکت‌ها کاهشی دورقمی را تجربه می‌کرد.

به‌گفته‌ی اولیور فرس، یکی از اعضای تیم هیئت‌مدیره‌ و مدیر ارشد عملیاتی شرکت کولنمسا، با وجود تمام تلاش‌ها به‌منظور تنوع‌بخشیدن به مراسم فتوکینا ازطریق کارهایی مثل ایجاد بخش‌های جدید برای غرفه‌داران و بازدیدکنندگان، این تغییرات نتوانستند به‌‌طورمحسوسی وضعیت رویداد را بهبود بخشند.

اولیور فرس افزود امروزه، مردم بیشتر از هر زمان دیگری عکاسی می‌کنند و گوشی‌های هوشمند پیشرفت درخورتوجهی به‌خود دیده‌اند تا عکاسی و فیلم‌برداری لذت‌بخشی را ارائه دهند. عوامل این‌چنینی دست‌به‌دست هم دادند تا کم‌کم صنعت تصویربرداری با رکود مواجه شود.

براساس این اطلاعیه‌ی رسمی، تصمیم‌ به تعلیق همایش فتوکینا برای مدتی نامشخص حاصل هم‌فکری کولنمسا با اتحادیه‌ی صنعت عکاسی آلمان بوده است. در عنوان بیانیه‌ی جدید آمده است که «فتوکینا تا اعلامِ بعدی، به‌حالت تعلیق درمی‌آید»؛ بااین‌حال به‌احتمال زیاد، باید برای همیشه با فتوکینا خداحافظی کنیم. فتوکینا همایشی قدیمی است و از سال ۱۹۵۰ تاکنون در کلن آلمان برگزار می‌شود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌‌ی تعطیلی همایش فتوکینا چیست؟

مطالب مشابه

نظرات