ارزش بازار آمازون از ۲ تریلیون دلار عبور کرد؛ اینجا هم پای هوش مصنوعی در میان است

پنج‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو آمازون Amazon روی ساختمان شرکت در عصر تاریک
ارزش بازار آمازون برای اولین بار از مرز دو تریلیون دلار فراتر رفت تا فروشگاه بزرگ آمریکایی مسیر پیشرفت را ادامه دهد.
تبلیغات

به گزارش رویترز، آمازون برای اولین بار به ارزش بازار دو تریلیون دلار دست یافت و به پنجمین شرکت آمریکایی تبدیل شد که از این سطح فراتر رفته است. خوش‌بینی درمورد آینده‌ی هوش مصنوعی و احتمال کاهش نرخ بهره‌ی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) در سال جاری، تقاضا برای سهام شرکت‌های فناوری را افزایش داده است.

قیمت سهام آمازون با افزایش ۳٫۴ درصدی به ۱۹۲٫۷۰ دلار رسید و ارزش بازار این غول تجارت الکترونیک از دو تریلیون دلار عبور کرد تا آمازون در کنار بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری مانند مایکروسافت، اپل، انویدیا و آلفابت قرار بگیرد.

شاخص‌های سهام ایالات متحده در سال جاری رشد قابل توجهی داشته‌اند. از دلایل این موضوع می‌توان به اشتیاق بی‌وقفه به هوش مصنوعی، خوش‌بینی نسبت‌ به تاب‌آوری اقتصاد آمریکا و احتمال کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو اشاره کرد.

بازار سهام وال استریت در بالاترین قیمت‌های خود معامله می‌شود. این موضوع به دلیل رشد سهام‌های ارزشمند مانند انویدیا و آمازون صورت گرفته است.

سهام آمازون که در اواخر بهمن ماه ۱۴۰۲ به شاخص صنعتی داو جونز (DJI) اضافه شد، در سال جاری بیش از ۲۶ درصد افزایش یافته است. این شرکت پس از صعود یک جایگاهیِ انویدیا، به پنجمین شرکت بزرگ ایالات متحده از نظر ارزش بازار تبدیل شده است.

آمازون ازطریق کسب‌و‌کار AWS حضور نسبتا پررنگی در حوزه‌ی هوش مصنوعی دارد و توانسته است به‌خوبی از تب‌و‌تابی که برای هوش مصنوعی وجود دارد، استفاده کند.

آمازون اواخر سال گذشته از نسل جدید تراشه‌های سفارشی خود که در دیتاسنترها استفاده می‌شوند رونمایی کرد که روی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی مولد تمرکز دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات