مایکروسافت جایگاه باارزش‌ترین شرکت دنیا را از انویدیا پس گرفت

جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۹
مطالعه 1 دقیقه
چهره متعجب ساتیا نادلا / Satya Nadella مدیرعامل مایکروسافت
سهام انویدیا در یک روز ۳٫۵ درصد سقوط کرد تا تیم سبز جایگاه باارزش‌ترین برند دنیا را به مایکروسافت پس بدهد.
تبلیغات

انویدیا پس از سقوط ۳٫۵ درصدی سهامش در ۲۴ ساعت اخیر، جایگاه نخست باارزش‌ترین شرکت‌های دنیا را به مایکروسافت پس داد. تیم سبز سه‌شنبه‌ی این هفته به ارزش بازار ۳٫۳۴ تریلیون دلار دست یافت و به‌طور موقت بالاتر از تمامی شرکت‌های دیگر قرار گرفت.

بر اساس داده‌های مؤسسه‌ی مارکت‌واچ، ارزش هر سهم انویدیا به ۱۳۰٫۷۸ دلار رسیده است تا ارزش بازار این شرکت به ۳٫۲۲ تریلیون دلار کاهش یابد. مایکروسافت با ارزش بازار ۳٫۳ میلیارد دلار هم‌اکنون در رتبه‌ی اول قرار دارد.

انویدیا در یک سال اخیر رشد انفجاری تجربه کرده و توانسته است ارزش بازارش را چندین برابر کند. این شرکت رهبر صنعت تراشه‌های هوش مصنوعی است. تحلیلگران می‌گویند بازار تراشه‌های هوش مصنوعی حکم طلا یا نفت را در صنعت فناوری دارد.

انویدیا، مایکروسافت و اپل هر سه ارزش بازار بیش از سه تریلیون دلار دارند و برای رسیدن به جایگاه اول در رقابت شدیدی هستند.

انویدیا صرفا برای مدت‌زمانی کوتاه به جایگاه اول تکیه زد، اما تحلیلگران انتظار دارند که این شرکت در آینده بار دیگر به جایگاه اول برگردد.

بر اساس پیش‌بینی وال‌استریت، انویدیا، مایکروسافت و اپل می‌توانند در آینده‌ی نزدیک به ارزش بازار چهار تریلیون دلار دست پیدا کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات