مارک زاکربرگ حالا ثروتمندترین فرد کالیفرنیا است

یک‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
مطالعه 1 دقیقه
لبخند مارک زاکربرگ مدیرعامل متا نمای نزدیک صورت موی فر
در اختیار داشتن ۱۳ درصد از سهام متا و افزایش دارایی زاکربرگ، او را به ثروتمندترین فرد کالیفرنیا تبدیل کرد.
تبلیغات

براساس گزارش فوربز، مارک زاکربرگ اکنون با ثروت خالص ۱۱۷ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد کالیفرنیا است. این لقب پیش‌تر در اختیار لری پیج، یکی از افراد ثروتمند و مشهور دنیای فناوری و یکی از بنیان‌گذاران گوگل، بود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در تگزاس و جف بیزوس، بنیان‌گذار آمازون، در فلوریدا، لقب ثروتمندترین فرد را به‌دست آورده‌اند. ارزش دارایی ماسک، بیزوس و زاکربرگ در مجموع به ۱٫۶ تریلیون دلار می‌رسد؛ یعنی ۱۰۰ میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته.

زاکربرگ تقریباً ۱۳ درصد از سهام متا را در اختیار دارد و همین موضوع یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش ثروت او در سال گذشته بود؛ زیرا ارزش سهام متا از سال ۲۰۲۳ رشد چشمگیری پیدا کرد و از ابتدای سال ۲۰۲۴ تاکنون حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است.

گزارش فوربز نشان می‌دهد که زاکربرگ صاحب چندین ملک ارزشمند در سراسر ایالت کالیفرنیا همچون پالو آلتو، لیک تاهو، سان‌فرانسیسکو و هاوایی است.

متا در سال ۲۰۲۳ هزینه‌های سنگین شرکت را با اقداماتی همچون تعدیل نیروی گسترده و سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی و متاورس کاهش داد و همین امر باعث افزایش سهام متا در سال ۲۰۲۳ شد. حقوق پایه‌ی مدیرعامل متا در سال ۲۰۲۳ تنها یک دلار بود؛ اما او حدود ۲۴٫۴ میلیون دلار پاداش‌ دریافت کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات