ارزش بازار سامسونگ از ۴۰۰ میلیارد دلار گذشت؛ بالاتر از شیائومی، پایین‌تر از اپل

چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۶
مطالعه 1 دقیقه
پرچم سفید با لوگو سامسونگ / Samsung درحال اهتزاز جلوی ساختمان
ارزش بازار سامسونگ الکترونیکس به‌دلیل رونق هوش مصنوعی از مرز ۴۰۰ میلیارد دلار عبور کرد.
تبلیغات

افزایش تقاضای شرکت‌های هوش مصنوعی برای پردازنده‌های پیشرفته باعث رشد سهام سامسونگ شد و ارزش بازار این شرکت را پس از سه سال به بیش از ۳۷۰ میلیارد دلار رساند. ارزش بازار سامسونگ آخرین‌بار در سال ۲۰۲۱ به این سطح رسیده بود.

قیمت سهام سامسونگ الکترونیکس به‌تدریج افزایش یافته است و اخیراً با رشد ناگهانی ۴ درصدی برای اولین بار در سه سال گذشته از مرز ۸۵ هزار وون (۶۳ دلار) فراتر رفت.

به‌تازگی سرمایه‌گذاران خارجی سهام عظیمی از سامسونگ الکترونیکس را به‌ارزش یک تریلیون وون یا نزدیک به ۷۴۰ میلیون دلار خریده‌اند. از ۱۹ مارس تا ۲ آوریل (۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین)، آ‌ن‌ها ۵٫۷۵ تریلیون وون یا ۴٫۲ میلیارد دلار در سامسونگ سرمایه‌گذاری کردند که نشان‌دهنده‌ی اعتماد روزافزونشان به توانایی‌های غول کره‌ای است.

ارزش بازار سامسونگ هم‌اکنون به ۴۱۵٫۲۰ میلیارد دلار رسیده است؛ اما با وجود تمامی پیشرفت‌ها، این شرکت همچنان فاصله‌ی زیادی با سایر بزرگان صنعت فناوری نظیر اپل دارد. ارزش بازار اپل که زمانی مرز سه تریلیون دلار را هم رد کرده بود، درحال‌حاضر به ۲٫۶۰۷ تریلیون دلار می‌رسد. ارزش بازار شیائومی ۳۸۸٫۲۱ میلیارد دلار است.

تحلیلگران انتظار دارند که فروش سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۴ درمقایسه‌با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یابد و سود عملیاتی شرکت با افزایش ۷۱۱ درصدی به ۵٫۱۹ تریلیون وون یا ۳٫۸ میلیارد دلار برسد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات