«صفحه اول اینترنت» با قدرت تمام وارد بورس آمریکا شد؛ رشد ۸۶ درصدی سهام

سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱
مطالعه 1 دقیقه
مسکات ردیت / Reddit رنگ مشکی طرح گرافیکی
برخلاف آنچه تحلیلگران انتظار داشتند، ردیت پرقدرت وارد بازار بورس شد و سهام این شرکت ۸۶ درصد رشد کرد.
تبلیغات

ردیت، انجمن آنلاین معروفی که خودش را «صفحه‌ی اول اینترنت» می‌داند، پس از تلاش‌های فراوان سرانجام وارد بازار بورس آمریکا شد و برخلاف انتظارات اولیه، توانست عملکرد درخشانی از خود نشان دهد.

آن‌طور که رویترز می‌نویسد، ارزش سهام ردیت پس از عرضه در بورس ۸۶ درصد رشد کرده و از ۳۴ دلار به ۵۹٫۸۰ دلار رسیده است.

سم آلتمن، مدیرعامل سرشناس OpenAI، بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون دلار از سهام ردیت را داشت و ارزش پولش در روزهای اخیر به بیش‌از ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.

ردیت در آستانه‌ی عرضه‌ی سهام اعلام کرد که کاربران حرفه‌ای و قدیمی‌اش می‌توانند سهام را بخرند و بعدا از آن سود ببرند. برخی از کاربران ردیت نسبت‌به عملکرد درخشان سهام این شرکت شک داشتند و سرمایه‌گذاری روی ردیت را خطرناک می‌دانستند. ردیت از زمان بنیان‌گذاری، به‌طور مداوم مشغول ضرردهی بوده است.

تحلیلگران بازار مالی می‌گویند تقاضای چشمگیر برای سهام ردیت، یکی از عوامل اصلی افزایش ارزش سهام بوده است. در روز نخست، ارزش هر سهم ۴۸ درصد رشد کرد و این وضعیت در روز دوم هم ادامه یافت. اکثر سهام‌داران ردیت حالا معتقدند که روند فعلی پابرجا خواهد ماند.

عملکرد مناسب ردیت، خبر خوبی برای شرکت‌هایی است که به‌دنبال حضور در بازار بورس هستند و می‌تواند امیدشان را افزایش دهد. این در حالی است که در چند سال اخیر، بسیاری از شرکت‌های حوزه‌ی فناوری عملکرد اولیه‌ی درخشانی در بورس نداشتند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات