برخی از کارمندان اخراج‌شده گوگل سالانه یک میلیون دلار حقوق می‌گرفتند

دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
ساندار پیچای / Sundar Pichai مدیرعامل گوگل با عینک کت شلوار خوشحال
به ادعای منابع آگاه، برخی از افرادی که به‌تازگی از گوگل اخراج شده‌اند سالانه بین ۵۰۰٬۰۰۰ تا ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار حقوق می‌گرفتند.
تبلیغات

نشریه‌ی اینفورمیشن در گزارشی به نقل از منابع آگاه می‌نویسد شماری از ۱۲٬۰۰۰ کارمند اخراج‌شده‌ی گوگل جزو کارکنان ارشد بودند و حقوق زیادی می‌گرفتند. گروهی از مدیران گوگل که به شرط ناشناس ماندن با اینفورمیشن مصاحبه کرده‌اند، می‌گویند برخی از افراد اخراج‌شده، در امتیازبندی داخلی شرکت رتبه‌ی بسیار بالایی داشتند و حقوق سالانه‌ی آن‌ها بین ۵۰۰٬۰۰۰ تا ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار بوده است.

میانگین درآمد سالانه‌ی مدیران فعال در شرکت‌های بزرگ صنعت فناوری در آمریکا حدودا ۱۶۵٬۰۰۰ دلار است. اوایل سال گذشته‌ی میلادی گفته شد حقوق چهار مدیر ارشد گوگل به یک میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. این مدیران از بالا رفتن تورم و کافی نبودن حقوق گلایه‌مند بودند.

گوگل به درخواست رسانه‌ها برای شفاف‌سازی درباره‌ی گزارش اینفورمیشن پاسخ نداده است.

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، جمعه‌ی گذشته در نامه‌ای خطاب به کارکنان شرکت گفت استخدام نیروهای این شرکت در دورانی انجام شده که از لحاظ اقتصادی تفاوت‌های قابل‌توجهی با امروز داشته است. پیچای به هنگام اخراج ۱۲٬۰۰۰ نیروی گوگل گفت مسئولیت تمامی تصمیم‌هایی را که باعث شد این شرکت به وضعیت امروزی‌اش برسد برعهده می‌گیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات