ظاهرا اپل سالانه نزدیک‌به ۱۹۲ میلیارد دلار درآمد از فروش آیفون کسب می‌کند

پنج‌شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
اینفوگرافیکی غیررسمی نشان می‌دهد اپل ۵۲ درصد از درآمد سالانه‌ی خود معادل تقریباً ۱۹۲ میلیارد دلار را ازطریق فروش آیفون کسب می‌کند.
تبلیغات

اپل در سال‌های اخیر سرویس‌های پول‌ساز جدیدی دردسترس قرار داده است تا وابستگی بیش از حد درآمد خود به میزان فروش آیفون را کاهش دهد، بااین‌حال به‌نظر می‌رسد شرکت کوپرتینویی همچنان بخش اعظم درآمدهایش را ازطریق گوشی‌های هوشمندش کسب می‌کند. اینفوگرافیک جدیدی نشان می‌دهد بیش از نیمی از درآمد سالانه‌ی اپل مختص‌به آیفون است.

به گزارش Wccftech،‌ اینفوگرافیک جدید که توسط افشاگری در توییتر منتشر شده است ادعا می‌کند آیفون سالانه ۱۹۱٫۷ میلیارد دلار درآمد برای اپل به‌ارمغان می‌آورد و ۵۲ درصد از کل درآمدهای این شرکت را به خود اختصاص می‌دهد. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که آیفون به‌عنوان اصلی‌ترین منبع درآمد اپل ممکن است به نقطه‌ضعف این شرکت تبدیل شود، اما تحلیلگران می‌گویند چنین دیدگاهی دقیق نیست. اپل توانسته است اکوسیستمی کامل از محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسازد و هم‌بستگی آیفون با محصولاتی مثل آیپد و مک بوک و اپل واچ باعث می‌شود کاربران بارها و بارها سراغ تهیه‌ی آیفون‌های جدید بروند.

اپل احتمالاً سال آینده درآمد بیشتری ازطریق آیفون به جیب می‌زند، چون شایعه‌ها می‌گویند این شرکت یک‌سری قابلیت‌های اختصاصی را برای آیفون ۱۵ اولترا کنار می‌گذارد تا مردم به تهیه‌ی گران‌ترین مدل آیفون ترغیب شوند.

دومین منبع پردرآمد اپل، واحد خدمات این شرکت است که ۱۹ درصد از کل درآمد سالانه را به خود اختصاص داده است. اپل در سال‌های اخیر سرویس‌های نرم‌افزاری بیشتری را دردسترس مشتریان قرار داده است. این شرکت همچین سرویس‌هایی مثل اپی تی‌وی پلاس را با سرمایه‌گذاری سنگین توسعه داده است.

اینفوگرافیک درآمد سالانه اپل از آیفون و مک و پوشیدنی ها و خدمات

آیپد همچنان محبوب‌ترین محصول مجهز به نمایشگر بزرگ برای عموم مردم به‌حساب می‌آید، اما آمار نشان می‌دهد فروش تبلت‌های این خانواده کمی کمتر شده است. آیپد در هر سال ۳۱٫۹ میلیارد دلار درآمد برای اپل به همراه دارد. درآمد مک و پوشیدنی‌ها در هر سال به ترتیب ۳۸٫۴ میلیارد دلار و ۳۵٫۲ میلیارد دلار اعلام شده است.

نقش پررنگ‌تر مک نسبت‌به پوشیدنی‌ها در درآمد سالانه‌ی اپل اتفاق عجیبی نیست چون شرکت کوپرتینویی کامپیوترهایی توانمند و جذاب می‌سازد. مدتی پیش گزارشی ادعا کرد که عرضه‌ی مک بوک پرو M2 باعث نگرانی تولیدکنندگان کامپیوترهای ویندوزی شده است. پیش‌بینی می‌شود میزان فروش این لپ تاپ تا پایان سال جاری میلادی به هفت میلیون دستگاه برسد.

اپل در گزارش‌های مالی خود درآمد واحدهای تجاری مختلف را به‌صورت مجزا اعلام نمی‌کند و اعدادی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است غیررسمی‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات