اپل بالاتر از مایکروسافت، گوگل و نینتندو سومین شرکت برتر دنیا ازلحاظ درآمد گیمینگ است

چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
آمار نشان می‌دهد اپل سال گذشته ۱۵٫۳ میلیارد دلار درآمد ازطریق بخش گیمینگ کسب کرده است تا بالاتر از مایکروسافت و نینتندو و پایین‌تر از تنسنت و سونی در رتبه‌ی سوم باشد.
تبلیغات

گزارش جدید Gizmochina به‌نقل از NewZoo فهرست برترین شرکت‌های دنیا را ازلحاظ درآمد گیمینگ اعلام می‌کند. نکته‌ی جالب این فهرست حضور اپل در رتبه‌ی سوم است. اپل توانسته است از چند شرکت متمرکز بر صنعت بازی نیز پردرآمدتر ظاهر شود.

گفته می‌شود ۱۰ شرکت برتر این فهرست مجموعا ۱۲۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ درآمد کسب کرده‌اند. در سال گذشته‌ی میلادی، اپل موفق شد ۱۵٫۳ میلیارد دلار درآمد ازطریق حضور در صنعت بازی کسب کند و رتبه‌ی سوم را دراختیار بگیرد. درآمد گیمینگ اپل در سال ۲۰۲۱ درمقایسه‌با سال ۲۰۲۰ رشد ۱۷٫۷ درصدی تجربه کرد.

شرکت چینی تنسنت که بازی‌هایی نظیر League of Legends و PUBG Mobile را منتشر کرده، در رتبه‌ی اول فهرست قرار دارد. گفته می‌شود این شرکت در سال ۲۰۲۱ به‌میزان ۹٫۹ درصد درآمد سالانه‌ی خود را افزایش داده و به ۳۲٫۲ میلیارد دلار رسانده است. سونی نیز با درآمد ۱۸٫۲ میلیارد دلاری، بالاتر از اپل در رتبه‌ی دوم جای دارد. درآمد گیمینگ سونی در سال ۲۰۲۱ درمقایسه‌با یک سال قبل از آن ۲٫۳ درصد کاهش یافت.

اپل در فهرست برترین شرکت‌های دنیا ازلحاظ درآمد گیمینگ بالاتر از مایکروسافت، گوگل، اکتیویژن و نینتندو جای گرفته است و همین موضوع دستاورد مهمی برای اهالی کوپرتینو محسوب می‌شود. مایکروسافت و نینتندو کنسول گیمینگ نیز می‌سازند؛ اما اپل کنسول ندارد و ازطریق سرویس اشتراکی بازی روی آیفون درآمد کسب می‌کند. احتمالاً در فهرست پردرآمدترین شرکت‌های سال ۲۰۲۲، شاهد تغییرات محسوسی خواهیم بود؛ چون در ماه‌های اخیر، سونی استودیو توسعه‌دهنده‌ی بازی Destiny را ازآنِ خود کرده و مایکروسافت در قراردادی خبرساز، مالک اکتیویژن بلیزارد شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات