نینتندو سوئیچ رکورد سریع‌ترین فروش کنسول‌های بازی بازار را شکست

پنج‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
نینتندو سوییچ با عبور از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه، پلی استیشن ۴ را پشت سر گذاشت و رکورد سریع‌ترین فروش کنسول‌های بازی را از آن خود کرد.
تبلیغات

کنسول نینتندو سوییچ موفق شده است رکورد سریع‌ترین فروش تاریخ را از آن خود کند. این محصول توانسته فروش خود را از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه عبور داده و پلی استیشن ۴ سونی را شکست دهد.

به گزارش wccftech، نینتندو امروز آخرین نتایج درآمد خود را منتشر کرد. براساس آمار به دست‌آمده، با وجود اینکه این شرکت نتوانست به دلیل کمبود‌ها تقاضای خریداران را برآورده کند، اما موفق شد ۱۰٫۶۷ میلیون دستگاه سوییچ را در طول تعطیلات به فروش برساند؛ درنتیجه اکنون مجموع فروش جهانی سوییچ به ۱۰۳٫۴۵ میلیون رسیده است.

با عبور سوئیچ از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱، پلتفرم نینتندو به پرفروش‌ترین کنسول خانگی این شرکت تا به امروز تبدیل شد و سریع‌ترین میزان فروش در تاریخ بازی‌های ویدیویی را نیز به دست آورد. قبل از این موفقیت چشمگیر، پلی‌استیشن ۴ سونی سریع‌ترین میزان فروش را داشت و توانست به مرز ۱۰۰ میلیون فروش برسد. پلی استیشن ۴ در نوامبر ۲۰۱۳ توسط سونی عرضه شد.

اکنون که سوییچ رکورد فروش هر دو پلی استیشن اصلی و نینتندو وی را شکست داده، پلی استیشن ۴ دومین دستگاه پرفروش جهان شناخته می‌شود؛ زیرا موفق شده است بیش از ۱۱۶٫۹ میلیون دستگاه در سراسر جهان بفروشد.

همان‌طورکه در اواخر سال گذشته گزارش شد، نینتندو نیز از کمبودهای به وجود آمده در دنیای فناوری رنج می‌برد و شانتارو فوروکاوا، رئیس این شرکت، هشدار داده است که نینتندو نمی‌تواند تقاضای مردم در ماه‌های آینده را برآورده کند. در نوامبر سال گذشته، نینتندو پیش‌بینی میزان فروش سوییچ خود را به دلیل کمبود تراشه، ۱٫۵ میلیون کاهش داد. این شرکت گفت:

پیش‌بینی خود برای نینتندو سوییچ را ۱٫۵ میلیون واحد کاهش دادیم و به ۲۴ میلیون دستگاه رسیدیم. به دلیل تأثیرات منفی زنجیره تأمین نیمه‌هادی‌ها، پیش‌بینی میزان فروش برای نیمه دوم کاهش یافت.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات