ٰرشد ۲۵۷ درصدی فروش جهانی وان پلاس در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱

پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارش منتشرشده، وان پلاس پیش‌بینی می‌کند که فروش جهانی گوشی‌هایش تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰ میلیون دستگاه برسد.

به گزارش گیزموچاینا، وان پلاس روز گذشته در رویدادی از وان پلاس ۹ آر تی رونمایی کرد. این گوشی جانشین وان پلاس ۹ آر است که در اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه شد و انتظار می‌رود گوشی‌های آینده وان پلاس ارتقاء مهم و ارزشمندی تجربه کنند. در این رویداد قبل از صحبت درباره‌ی وان پلاس ۹ آر تی، این شرکت آمار فروش امسال خود را اعلام و همه را شگفت‌زده کرد.

به‌ گفته‌ی پیت لائو، بنیان‌گذار وان پلاس، این شرکت در ۶ ماه گذشته (نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱) نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵۷ درصدی در فروش جهانی گوشی‌ هوشمند به ثبت رسانده و در چین نیز افزایش مشابهی در تعداد ارسال محموله‌ها با نرخ رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

طبق گزارش‌ها، وان پلاس در بازار‌های ایالات متحده و اروپا بالاترین رشد را داشته است و همچنان بیشترین سهم را در بازار گوشی‌های رده‌بالا در هند دارد. نکته‌ی جالب این است که انتظار می‌رود فروش جهانی وان پلاس به ۱۰ میلیون دستگاه برسد.

اینکه وان پلاس به‌تدریج اعتبار و فناوری خود را با اوپو ادغام کرده و مشتاق است که مجموعه گوشی‌های هوشمندش را بیش از پیش گسترش بدهد، تعجب‌آور نیست.

حرکت وان پلاس به‌ سمت ColorOS و کنار گذاشتن OxygenOS که طرفداران خاص خود را دارد، مورد استقبال قرار نگرفته؛ اما این شرکت قول پشتیبانی نرم‌افزاری بهتر داده است. جدیدترین پرچم‌داران وان پلاس که وان پلاس ۹، وان پلاس ۹ پرو و وان پلاس ۹ آر هستند، همگی به OxygenOS مبتنی بر ColorOS مجهز شده‌اند؛ اما باید دید آیا مصرف‌کنندگان به پذیرش آن حاضر هستند یا خیر.

در ماه می، لی کایسین (معاون سابق بخش موبایل هواوی) به‌عنوان نایب رئیس وان پلاس منصوب شد. لی در چین برای رسیدن به فروش ده‌ها میلیون دستگاه هواوی و موفقیت این شرکت نقش بسیاری داشته است. او اکنون امیدوار است که همین کار را برای وان پلاس انجام بدهد و به این برند در رسیدن به مرز ۱۰ میلیون دستگاه کمک کند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این آمار و آینده‌ی وان پلاس چیست؟

مطالب مشابه

نظرات