ارسال ریگ استخراج Antminer به چین به‌زودی متوقف خواهد شد

ارسال ریگ استخراج Antminer به چین به‌زودی متوقف خواهد شد

بعد از ممنوعیت فعالیت‌‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در چین، بیت‌مین، تولید‌کننده چینی تجهیزات استخراج نیز به اجبار مقامات محلی، فعالیت خود را در چین متوقف خواهد کرد.

در راستای ممنوعیت گسترده استفاده از رمزارزها در چین و سیاست‌های این کشور برای دستیابی به انتشار صفر کربن و شرایط اقلیمی خنثی، بیت‌مین (Bitmain) اعلام کرد که در تلاش است تا فعالیت‌های خود را در حوزه‌ انرژی‌ تجدیدپذیر ادامه بدهد و ارسال بیت کوین و ریگ‌های استخراج ارزهای دیجیتال را به چین متوقف خواهد کرد:

از ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۹ مهر ۱۴۰۰)، انت‌ماینر (Antminer) دیگر به چین ارسال نخواهد شد؛ برای ارائه راه‌حل‌های جایگزین با مشتریانی که محصولات بیت‌مین را با گارانتی طولانی‌مدت خریداری کرده‌اند، تماس خواهیم گرفت.

به گزارش Cointelegraph، بیت‌مین هنوز برنامه کاری خود را برای کمک به مشتریان فعلی در چین مشخص نکرده است، اما اعلام کرده که همچنان به ارسال ریگ‌های استخراجی انت‌ماینر برای کاربران کشورهای دیگر از جمله تایوان و هنگ کنگ ادامه خواهد داد.

برای مقابله با کندی موقت بازار چین، بیت‌مین ظرفیت تولید کانتینرهای استخراج سیار خود به نام انت‌باکس (Antbox) را افزایش داده است. این شرکت در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) میزبان اجلاس جهانی استخراج دیجیتال در دبی خواهد بود؛ در این اجلاس در مورد استخراج رمزارزها به کمک انرژی‌‌های تجدیدپذیر به‌خصوص پروژه‌های تولید انرژی پاک در یوننان، شین‌جیانگ و دیگر استان‌های چین بحث خواهد شد.

antbox

با وجود ممنوعیت‌های اخیر دولت چین برای فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد ماینرها و سرمایه‌گذاران چینی با حوزه قضایی در این کشور به توافق‌هایی رسیده‌اند و استخراج بیت کوین در چین در مسیر بهبود قرار گرفته است.

شما درباره آینده بیت کوین و به‌طور کلی ارزهای دیجیتال در چین چه دیدگاهی دارید؟ آیا دوباره فرصتی برای استخراج رمزارزها در این کشور فراهم خواهد شد؟

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع cointelegraph
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده