روز سگی در بازار رمزارز؛ میم‌کوین‌ها با تم سگ دچار افت شدیدی شدند

روز سگی در بازار رمزارز؛ میم‌کوین‌ها با تم سگ دچار افت شدیدی شدند

پس از آنکه ویتالیک بوترین یک میلیارد دلار از میم‌کوین‌های خود را به خیریه اهدا کرد، توکن‌هایی با تم سگ به‌شدت سقوط کردند.

رالی رمزارزها با تم سگ در ۲۲ اردیبهشت دچار وقفه‌ای موقت شد و میم‌کوین‌های شیبا اینو (SHIB)، دوج ایلان مارس (ELON)، سقوط بیش از ۴۰ درصدی تجربه کرد. به نظر می‌رسد ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، مقصر اصلی این فروش شدید است.

بیشتر بخوانید: اصطلاحات رایج دنیای ارز دیجیتال

به گزارش کوین‌تلگراف، در زمان نوشتن این خبر، قیمت شیبا اینو ۴۰ درصد، آکیتا اینو ۵۰ درصد و ایلان ۹۰ درصد سقوط کرده است.

پیش‌تر تیم سازنده‌ی شیبا اینو، ۵۰ درصد از کل توکن‌های شیبا را به آدرس عمومی ویتالیک بوترین فرستاده بود تا آن را از گردش خارج کند؛ اما ساعاتی قبل تعدادی از رصدکننده‌های بازار کریپتو شاهد انتقال‌های بزرگی از ولت بوترین بودند. یکی از بزرگ‌ترین این فعالیت‌ها، خارج کردن شیبا از استخر نقدینگی یونی سواپ و فروش آن توسط ویتالیک بوترین بود، یکی از کاربران توییتر می‌نویسد:

ویتالیک نقدینگی را از SHIB خارج کرد.

دامپ کنید

MacnBTC@ (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰)

با آغاز صبح، ولت بوترین شاهد مبادله و انتقال‌های متعددی بود که باعث دامپ قیمت توکن های با نشان سگ شد و در نتیجه‌ی تلاش برای ذخیره‌ی سود توسط کاربران، کارمزدهای شبکه‌ی اتریوم به‌شدت افزایش یافت.

بعضی از تریدرها که اخیرا این توکن‌ها را خریداری کرده‌اند، از حرکت فروش بوترین ناراضی هستند؛ اما اغلب جامعه‌ی ارز دیجیتال این حرکت را تحسین کرده‌اند؛ زیرا هیاهوی میم‌کوین‌ها با نشان سگ باعث افزایش شدید کارمزدهای اتریوم در هفته‌ی جاری شده بود. یکی دیگر از کاربران در توییتی نوشته است:

احترام زیاد برای VitalikButerin@

یک میلیارد دلار به صندوق امداد کرونای هند اهدا کرده است.

talkwthme@ (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰)

بوترین به احتمال زیاد انتقادهای کمتری دریافت خواهد کرد؛ زیرا درآمدهای این فروش را به مؤسسات خیره‌ای زیادی از جمله Gitcoin، Give Well و صندوق امداد کرونای هند اهدا کرده است.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌ دست‌ دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌ عهده بگیرد.

منبع Cointelegraph
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده