فروش جهانی می اسمارت بند 6 شیائومی از مرز ۱ میلیون دستگاه گذشت

فروش جهانی می اسمارت بند 6 شیائومی از مرز ۱ میلیون دستگاه گذشت

مدیرعامل شیائومی در صحبت‌های اخیر خود به آمار فروش می اسمارت بند 6 در سراسر جهان اشاره کرد که در عرض ۱۷ روز، به ۱ میلیون واحد رسیده است.

با گذر زمان، پوشیدنی‌های هوشمند مانند دستبند سلامت و ساعت‌ هوشمند توانسته‌اند به محبوبیت خاصی میان علاقه‌مندان حوزهٔ فناوری برسند. از شرکت‌هایی که در زمینهٔ تولید و فروش دستبند سلامت توانسته‌اند جایگاهی در بازار جهانی کسب کنند، می‌توان به شیائومی اشاره کرد که مهم‌ترین محصولات این شرکت را سری دستبندهای می بند تشکیل می‌دهند.

مدل آخر سری می بند با نام می اسمارت بند ۶ معرفی شد و به نظر می‌رسد توانسته است فروش موفقی داشته باشد. به گفته‌ی لی جون، مدیرعامل شیائومی، فروش جهانی می اسمارت بند ۶ از مرز یک میلیون دستگاه گذشته است. چنین دستاوردی در حالی رقم می‌خورد که فروش جدیدترین دستبند سلامت شیائومی از ۲ آوریل (۱۳ فروردین) در چین و پس از مدتی در مناطق دیگر دنیا شروع شد. شاید همین امر سبب شده باشد که بخش قابل توجهی از فروش می اسمارت بند ۶ به چین اختصاص یابد.

با نگاهی به آمار محصولات پیشین شیائومی می‌توان گفت انتظار چنین نتیجه‌ای از فروش سریع می اسمارت بند ۶ شیائومی وجود داشت. به گزارش GSMArena، می بند ۳ توانست در عرض ۱۷ روز به فروش ۱ میلیون واحد برسد و می بند ۴ برای رسیدن به چنین فروشی تنها به ۸ روز زمان نیاز داشت. در واقع آمار نشان می‌دهد فروش گجت‌های پوشیدنی شیائومی به‌قدری مطلوب بوده است که در حال حاضر جایگاه دوم بازار پوشیدنی‌های هوشمند به شرکت چینی تعلق دارد.

اولین مدل از سری می بند در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد؛ محصولی با طراحی بسیار ساده که برخلاف مدل‌های امروزی فاقد صفحه‌نمایش بود و برای نمایش اعلان‌ از سه چراغ LED استفاده می‌کرد. مدل اولیهٔ می بند حتی ویژگی‌هایی از جمله حسگر سنجش ضربان قلب نداشت؛ اما شیائومی توانست پس از ۹ ماه از عرضه، بیش از ۱۰ میلیون واحد دستبند سلامتی می بند بفروشد.

جعبه سری می بند شیائومی

در فروش خوب می بند، عوامل مختلفی تأثیرگذار بودند که می‌توان به قیمت آن (حدود ۱۳ دلار) اشاره کرد؛ البته مدل‌های جدیدتر با قیمت بالاتری عرضه شدند. شرکت چینی در اقدامی جالب، بسته‌ای به خبرگزاری‌های چین ارسال کرده است که شامل مدل‌های مختلف می بند از اولین مدل تا می اسمارت بند ۶ می‌شود تا رسانه‌های مطرح چین و منتقدان سرشناس امکان بررسی مدل‌های مختلف و مقایسهٔ آن‌ها با یکدیگر را داشته باشند.

مدل های مختلف سری می بند شیائومی

در مورد تاریخچهٔ سری می بند می‌توان گفت که مدل اولیه از سه چراغ LED برای نمایش اعلان استفاده می‌کرد و برخوردار از ویژگی ردیابی خواب کاربر بود. در مدل می بند ۱ اس ویژگی سنجش ضربان قلب اضافه شد. مدل می بند ۲ به‌ جای چراغ‌ از صفحه‌نمایش OLED با ابعاد ۰٫۴۲ اینچ استفاده کرد. در می بند ۳ صفحه‌نمایش به ۰٫۷۸ اینچ ارتقا یافت و همچنین مدلی مجهز به چیپ NFC نیز معرفی شد. در می بند ۴ صفحه‌نمایش OLED از سیاه‌وسفید به رنگی ارتقا یافت و ابعاد آن نیز به ۰٫۹۵ اینچ رسید. بزرگ‌ترین تغییر می بند ۵ استفاده از کابل شارژ مغناطیسی بود و در می اسمارت بند ۶ شاهد صفحه‌نمایشی ۱٫۵۶ اینچی بودیم.

طبیعتاً تغییرات مختلفی در هر سری از می بند رخ داده است و ما تنها به بخشی از آن‌ها اشاره کردیم. نظر شما در مورد می اسمارت بند ۶ چیست؟ آیا حاضر به خرید آن هستید؟

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده