مایکل سیلور: تا ۲۰۲۶، یک میلیارد نفر پس‌اندازشان را به‌صورت بیت کوین در موبایل ذخیره خواهند کرد

مایکل سیلور: تا ۲۰۲۶، یک میلیارد نفر پس‌اندازشان را به‌صورت بیت کوین در موبایل ذخیره خواهند کرد

به ‌گفته‌ی مایکل سیلور، مدیرعامل میکرواستراتژی، تا ۵ سال دیگر یک میلیارد نفر ترجیح خواهند داد که ثروتشان را به‌صورت بیت کوین در موبایل‌ ذخیره کنند.

در مصاحبه‌ای با CNBC در ۵ اسفند، مایکل سیلور، مدیرعامل میکرواستراتژی که ۷۰ هزار بیت کوین در اختیار دارد، به دفاع عمومی از این ارز دیجیتال ادامه داد و آن را «شبکه‌ی پولی دیجیتال حکمفرما» نامید.  سیلور در این مصاحبه گفت:

میلیاردها نفر بیت کوین را به‌عنوان پس‌انداز انتخاب خواهند کرد.

این صحبت سیلور یک روز پس از اظهارنظر جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا بود که بیت کوین را پس از سقوط ۲۰ درصدی از ۵۸ هزار دلار، «ناکارآمد» خوانده بود. با توجه به اینکه بیت کوین روزبه‌روز بیشتر وارد زندگی مردم می‌شود، برای سیلور این نظر نتیجه‌ی چندانی ندارد.

سیلور در برنامه‌‎ی Squak Box شبکه‌ی CNBC گفته بود:

داستان ناگفته این است که بیت کوین تکنولوژی برابری‌طلبانه‌ی پیشرویی محسوب می‌شود. ما روزی ۷ تا ۸ میلیارد نفر را خواهیم دید که شمش طلای دیجیتال در موبایل‌هایشان خواهند داشت و از آن برای ذخیره‌ی پس‌اندازشان استفاده خواهند کرد.

سیلور به پیشرفت سریع ۱۲ ساله بیت کوین برای تبدیل شدن به سرمایه‌ای یک تریلیون دلاری اشاره کرد که دو تا چهار برابر سریع‌تر از پیشرفت غول‌هایی چون آمازون، گوگل و اپل است.

او در ادامه گفت:‌‌

دنیا به چنین چیزی نیاز دارد و می‌توان انتظار داشت که یک میلیارد نفر تا پنج سال دیگر حساب پس‌انداز در موبایلشان خواهند داشت و به چیزی مانند بیت کوین نیاز پیدا خواهند کرد. بیت کوین پول دیجیتال حکم‌فرما است.

تسلا بیشتر از پیش به خرید بیت کوین ادامه خواهد داد

سیلور با ادامه‌ی خرید بیشتر بیت کوین با میکرواستراتژی، توجه‌ بیشتری جلب خواهد کرد، این شرکت می‌خواهد ۹۰۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر به سرمایه‌ی خود اضافه کند.

افراد شکاک ادعا دارند که عده‌ای محدود دنباله‌رو این شرکت خواهند بود؛ اما مهمان CNBC پیش‌بینی کرد تسلا که ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده است، خریدهای خود را بیشتر خواهد کرد.

دن آیویس، مدیر و تحلیل‌گر Wedbush Securities، می‌گوید: «این امری زودگذر نیست. فکر می‌کنم تسلا به سرمایه‌گذاری بیشتر روی بیت کوین ادامه خواهد داد، این قضیه را از دیدگاه تراکنش نیز خواهد دید.» 

پس از توافق قانون‌گذاران آمریکایی و تتر در یک دعوی حقوقی دوساله، دیروز (سه‌شنبه) BTC/USD شاهد برگشتی از قیمت ۴۵ هزار دلار  به بالا بود.

در هنگام نوشتن این مقاله این دو ارز بین ۴۸ تا ۵۰ هزار دلار که مقاومت‌های فعلی هستند، ترید می‌شوند.

کی یونگ جو، مدیرعامل خدمات تحلیلی CryptoQuant، می‌گوید: « آن‌ها از سطح ۴۴ هزار دفاع کردند. پس از اتمام ترس از جریان تتر، BTC بالا یا پایین می‌رود [تکلیفش مشخص می‌شود].» منظور کی یونگ جو از «آن‌ها»، نهنگ‌هایی بود که از ادامه سقوط جلوگیری کردند.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌ دست ‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌ عهده بگیرد.

منبع cointelegraph
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده