فروش ایکس ‌باکس سری ایکس و سری اس به ۳٫۵ میلیون دستگاه رسید

فروش ایکس ‌باکس سری ایکس و سری اس به ۳٫۵ میلیون دستگاه رسید

گزارش‌های غیررسمی به این موضوع اشاره دارند که مایکروسافت ۳٫۵ میلیون دستگاه ایکس ‌باکس سری ایکس و ایکس ‌باکس سری اس فروخته است.

سونی چند وقت پیش به شکل رسمی اعلام کرد که ۴٫۵ میلیون دستگاه کنسول پلی‌استیشن ۵ فروخته است. پس از مشخص ‌شدن فروش پلی‌استیشن ۵، این سؤال به وجود آمد که مایکروسافت چه تعداد ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس فروخته است؟ مایکروسافت هیچ اطلاعاتی درباره فروش ایکس‌باکس‌های جدید منتشر نکرده؛  اما کارشناسان به فروش ۳٫۵ میلیون دستگاه اشاره می‌کنند.

به گزارش MSPoweruser، قبلا پیش‌بینی شده بود که مایکروسافت بتواند ۳ میلیون دستگاه ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس بفروشد؛ اما دنیل احمد از تحلیلگران حوزه بازی‌های ویدئویی و از کارشناسان سازمان Niko Partners؛ به این موضوع اشاره کرد که مایکروسافت تنها یک میلیون دستگاه ایکس‌باکس کمتر از پلی‌استیشن فروش داشته است. با این حساب به نظر می‌رسد فروش ایکس‌باکس سری اس و ایکس از پیش‌بینی‌ها بیشتر و بوده و ۳٫۵ میلیون دستگاه بوده است..

این فروش در حالی به دست آمده است که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت با کمبود موجودی کنسول‌ بازی مواجه هستند. دنیل احمد در بخشی از گزارش خود به این موضوع اشاره کرد که مایکروسافت انتظار این فروش را نداشت و به همین دلیل نتوانسته است نیاز بازار را تأمین کند؛ اتفاقی که می‌توانست به فروش بیشتر ایکس‌باکس‌ سری اس و سری ایکس کمک کند.

مایکروسافت چند وقت پیش در گزارش مالی خود به این موضوع اشاره کرد که بخش ایکس‌باکس به درآمد ۵ میلیارد دلاری رسیده و تعداد کاربران سرویس اشتراکی گیم‌پس از ۱۵ میلیون نفر رد شده است.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده