درآمد ۵ میلیارد دلاری مایکروسافت از بخش گیم برای اولین ‌بار

درآمد ۵ میلیارد دلاری مایکروسافت از بخش گیم برای اولین ‌بار

سرویس گیم‌پس اکنون ۱۸ میلیون کاربر دارد و تعداد کاربران ایکس‌باکس لایو از ۱۰۰ میلیون نفر گذشته است.

به گزارش MSPoweuser، مایکروسافت درآمد خود در سه‌ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. براساس این گزارش، درآمد این شرکت ۴۳٫۱ میلیارد دلار بوده و ۱۷٫۹ میلیارد دلار سود کرده است.

موضوع جالب‌ در گزارش مالی مایکروسافت رشد عجیب بخش بازی بوده که به یک سری رکورد دست پیدا کرده است. بخش ایکس‌باکس و سرویس‌های آن افزایش درآمد ۴۰ درصدی در مقایسه با سال گذشته تجربه کرده‌اند. درآمد مایکروسافت از بخش بازی برای اولین‌ بار از ۵ میلیارد دلار گذشته است.

در این گزارش آمده است که ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس یکی از موفق‌ترین  فروش‎‌های زمان‌ عرضه در تاریخ را تجربه کرده‌اند و که در یک ماه، فوق‌العاده بوده است. درآمد مایکروسافت از شرکت‌های مستقل برای اولین ‌بار از ۲ میلیارد دلار گذشته است. در بخشی دیگری از گزارش مالی مایکروسافت گفته می‌شود تعداد کاربران شبکه ایکس‌باکس لایو به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است و سرویس گیم‌پس بیش از ۱۸ میلیون کاربر جدید دارد.

مایکروسافت پیش‌بینی می‌کند در سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ به ‌واسطه کنسول‌های نسل جدید، در بخش گیم رشد ۴۰ درصدی تجربه کند و سرویس‌هایی مانند ایکس‌باکس لایو و گیم‌پس ۲۰ درصد رشد داشته باشند.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده